Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Régóta tartó, állandó krákogás...

Régóta tartó, állandó krákogás, rekedtség, torokköszörülés mitől lehet?

Figyelt kérdés
Már egy pár éve tart, de most már annyira idegesít, hogy mindenképpen meg szeretném szüntetni. Leginkább reggel/délelőtt jön elő, nem minden nap, de legtöbbször igen. Sokszor percenként többször is köszörülöm a torkom, mert berekedek és nem tudok beszélni. Délután és este is elég rossz, bár akkor "csak" 1-2-szer óránként, de már az is elég bosszantó nekem, és valószínűleg a körülöttem lévőknek is. Mi okozhatja, és hogyan lehet megszüntetni?

2020. jan. 28. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Reflux?
2020. jan. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg reflux. lehetne akár gége tumor is,de azt nem húznád évekig...
2020. jan. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát végül is lehet reflux, gyomorégés is néha előfordul, bár az elég ritka. A többi jellemző tünetet nem tapasztaltam.

Utánanéztem a vizsgálatnak, és hát a gyomortükrözés őszintén szólva elég ijesztően hangzik, remélem arra nem lesz szükség. De mindenképp felkeresek akkor egy szakorvost, köszönöm a válaszokat.

2020. jan. 28. 15:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ez refluxtol van neked nagyon könnyen ki lehet deriteni van vény nélküli savlekötő. Acidwell. elkezded szedni és megnézed. Van e valtozas. vagy van reflux diéta is én egyébként refluxos vagyok most tünetmentes de ha olyan időszakban vagyok akkor vízszintesbe lefekszek És éjjel köhögök mivel a gyomorsav visszaáramlik és ingerli a torkomat.ezert a refluxosok magas parnan szoktak aludni.
2020. jan. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyomortükrözésen Egyébként már háromszor voltam. Mondjuk nem egy nagy élmény az a jó benne hogyan két három percig tart.ki lehet bírni
2020. jan. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!