Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet ekkora a vérnyomásom...

Lehet ekkora a vérnyomásom ideg alapon?

Figyelt kérdés
17 éves koromban a vérnyomásom nagyon felment, (többször volt 160/85 körül) s emiatt be kellett mennem a kórházba. Ott kaptam betaloc zoc 50 mg-st, amit egy teljes évig szedtem, s most visszamentem kontrollba, mert a gyógyszer már túlságosan levitte a vérnyomásomat 102/42-re is, és ott azt mondta a kardiológus, hogy butaság volt nekem felírni a gyógyszert, mert ez nekem ideg alapon van. Leállított a gyógyszerről, egy hónapja nem szedtem már, s kezdett rendesen beállni a vérnyomásom, volt 122/72 is, max 90-es pulzussal, azt mondta az orvos, szervi bajom nincs, minden gondom ideg alapon van, végzett EKG - t, meg ultrahangot, minden rendben volt, tegnap este tettek fel egy 24 órás holtert a biztonság kedvéért, hogy minden kiderüljön.. A vérnyomásom mellett szorongásos beteg vagyok és pánikbeteg.. És tegnap este annyira felidegesített valaki, miután feltették, hogy az utcán kezdtem el sírni, egy pillanatig azt sem tudtam hol vagyok... Nagyon megijedtem... Éreztem, hogy nagyon felment a pulzusom is. Mára már felment 149/99-re 102-es pulzussal, pedig eddig rendben volt minden... S amint megnyugszom kicsit lejjebb megy... Lehetséges, hogy ideg alapon ennyire felmegy a vérnyomásom? Nem kellene esetleg mégis egy gyógyszer a szívre? Alkalmit kaptam, hogy szedjem be, ha nagyon felmegy, de a szívorvos azt mondta nem adna minden napra, mert nem akar mérgezni vele ilyen fiatalon..

2020. jan. 28. 15:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Annyit mondott a szívorvos, hogy szinuszos trachycardiát mutatott ki a gép.
2020. jan. 28. 15:39
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hát. Az én személyes rekordom 220/150, 130-as pulzussal, a rohammentő vitt el. Adtak egy nyugtató injekciót, 15 perc múlva 120/80 68 as pulzus, és vigyorogva ballagtam el a sürgősségiről.
2020. jan. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szamo77db ***** válasza:
Nézd! Az idegeskedés, a stressz mindent és mindennek az ellenkezőjét képes előidézni. Vigyázz magadra!
2020. jan. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség okozhat magas pulzusszámot. Sajnos, tapasztaltam.
2020. jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!