Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha nem veszem be az antibiotik...

PANNNAAAAAAAAAA kérdése:

Ha nem veszem be az antibiotikumot mi lesz?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy nem valami jó... Szóval. Egy nagyon nagy antibiotikumot kell bevennem. Ugye le kell nyelnem... De nagyon félek, mert nem tudom lenyelni. 8-at már lenyelem 4 maradt. Ha azt a 4-et nem szedem be, lesz valami bajom?
2020. jan. 31. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó eséllyel elpusztult benned a gyógyszer hatására a baktériumok döntő többsége.

Ami megmaradt, egy kicsit tanult abból, miként állhat ellen a szernek.

Te valószínűleg baj nélkül meggyógyulsz már, de a maradék baktériumod az új tudás birtokában egy lépéssel közelebb kerül a totális antibiotikumrezisztencia felé.

2020. jan. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy adag, egy betegség! Célszerű bevenni! Miért nem vágod ketté.
2020. jan. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1.Köszönöm!


#2.Ketté van vágva, de rettegek... Valamelyik nap majdnem megfulladtam...

2020. jan. 31. 13:41
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Aztán x év múlva csodálkozol, hogy egyik antibiotikum sem hat. Gratulálok.
2020. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#3. Már bocsánat, hogy nekem ilyen... Nem tudom lenyelni egybe a dolgokat. Mindenkinek van félelme. Nekem ez, meg a tűk.
2020. jan. 31. 13:43
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Akkor vágd négy fele. En is szedtem már nagy gyógyszert, olyan is volt hogy keresztbe fordult, de azért ne legyünk teatralisok hogy "majdnem megfulladtam". Közelében sem voltál, vagy nem forgalmazhatnak a gyógyszert.
2020. jan. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#4.Rendben...
2020. jan. 31. 14:00
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak nincs külön ráírva, hogy egyben kell lenyelni, akár porrá is törheted és beveheted úgy is, ha nehéz lenyelned. Vagy sok kis darabra.

Legközelebb viszont szólj az orvosnak, hogy írjon fel szuszpenziót (folyékony szert), sokkal könnyebb dolgod lesz.

2020. jan. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Oldd fel vízben, és idd meg! De szedd végig a kúrát, azt a 4 darabot is mindenképp idd meg!!!!!!
2020. jan. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, ez mind igaz, és megszívlelendő tanács itt fentebb.

Ezen kívül, ha nem pusztulnak el rendesen benned a bacik, bármikor újra fellángolhat a fertőzés, vagy baktérium hordozóvá válhatsz.

A legnagyobb probléma meg tényleg az antibiotikum rezisztens kórokozók kifejlődése, mert attól még az unokáid is szenvedni fognak.

2020. jan. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!