Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vannak akik nagy túlsúllyal...

Vannak akik nagy túlsúllyal megélték a nyugdíjas kort?

Figyelt kérdés
36 évesen 170 centisen 110 kilo vagyok és félek,hogy nem fogok a szívem miatt sokáig élni. Tudom le kellene fogynom,de szeretek enni. Meg lassu az anyagcserém is.Nem megy a fogyás. Mackós alkat vagyok. Nem csupa zsír,de van rajtam. Tudom kevesebb az esélye annak ,hogy egy túlsúlyos éli meg az öregkort,mint egy vékonyabbnak. Félek,hogy a szívemmel baj lesz.
2020. febr. 3. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Anyósom 170 cm-hez volt 130 kiló, 77 évesen halt meg úgy, hoyg addig egyedül ellátta magát, a háztartást, nagy kertet segítség nélkül.

Apósom 175 cm-hez volt 140 kiló, ö 68 évesen halt meg balesetben, de ö is élete végéig jó állapotban volt testileg is meg szellemileg is.

2020. febr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Igen vannak.


A túlsúllyal összefüggésbe betegségek a fejlett országokban az első vagy pedig - a dohányzás után - a második leggyakoribb halálok.


170cm-hez 110kg, BMI = 38. A súlyos elhízottság 30-as BMI-től kezdődik.


Lassú anyagcsere, nem megy a fogyás, mackós alkat... ezek pedig a leggyakoribb kifogások.

2020. febr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Az öcsém egész életében túlsúllyal küzdött, akkor sem ment 100 kiló alá, amikor odafigyelt az étkezésére. Most 62 éves és rengeteg egészségügyi problémája van, annyira, hogy évekkel ezelőtt le is százalékolták. Szóval sok jóra ne számíts, ha meg is éred az öregkort nem leszel egészséges.
2020. febr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért lassú az anyagcseréd, mert nem mozogsz, meg mellé gondolom gagyi kaját is eszel. Hidd el, ha diétáznál, normális kaját ennél, és mellette mozognál, akkor az anyagcseréd is máshogy működne.


Nem véletlenül vannak ezek a poénos gyúrós pólók, hogy egyél, aludj, gyúrj, ismételd, mert ez az alapja az egésznek. A minőségi táplálék, az elegendő, pihentető alvás, és a testmozgás. És nem csak addig, amíg lefogy az ember, hanem úgy most már innentől fogva mindig.


Na ez az, amit az emberek nem akarnak, mert kb. minden eddigi dolgon változtatni kéne. És a változtatás az fáj. Bár szerintem egy cukorbetegség, vagy szív és érrendszeri megbetegedés, daganat, csont- és ízületi gyulladás, májcirrózis jobban tud fájni, csak egy párat említve. Vagy az ágyban való teljesítőképesség, szépen letudja rúgni a libidót a túlsúly.


De mindenkinek szíve joga úgy élni, ahogy akar.


És ez az egész nagyon igaz a magyar társadalomra, mert mi egy hurka,-kolbász, rántott hús, lángos nemzet vagyunk.


Ezt a videót nézd meg, ez ugyanúgy igaz ma is, sőt, még rosszabb a helyzet:

https://www.youtube.com/watch?v=MABhq4cBCfI


És ez a 80-as évek, azóta eltelt 40 év.

2020. febr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És a végén a mami a hurka evés közben, háború van? Döbbenet.


Na ez van ma, csak a határig látunk el, halvány lila fingunk sincs arról, hogy mi megy azon kívül, de véleményünk az k@rv@ra van róla. :D


"A négerek, mindig háborúznak" Közben csóválja a fejét, epic. :D Mindegy mi történik, csak kaja meg Éjjel-nappal Budapest legyen.

2020. febr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nyugdíjas korú, de nem is hiszem, hogy megérem.

Sajnos gyerek koromtól fogva nagy volt a túlsúlyom.

Most 36éves vagyok izületi kopásaim vannak. Operálták a nagylábujj izületemet, mert a láb tartásomtól elkopott az porc.... Tény, nagyon nehéz életmódot váltani, de lehet megéri. Sajnos nekem ez jutott. Szomszédban a nagymamámnál a jó kelt tészták.. Otthon a kevert, krémes sütemények, palacsinta, porozinkó, mácsik. Sok disznó hús.


"Olyan jó nézni ahogy eszik ez a gyerek" "majd elnövi"


Azzal nem törődtek a szüleim, hogy a túlsúly mindenre ráteszi a pecsétjét. Egézség

Iskolai, munkahelyi közösségi élet, párkapcsolat... stb.


Mikor már a "saját lábamra" álltam kezdtem el változtatni az étkezésen, de sajnos késő volt....

2020. febr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!