Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Éhgyomorra 5,8 vércukorszint...

Éhgyomorra 5,8 vércukorszint az cukorbetegség?

Figyelt kérdés

Évente megszoktam nézetni eddig mindig 4,8 körül volt, egyszer régen mért 5,6-ot.

Előző este 11 óra után ettem, nem tudom ez lehet probléma vagy sem.

Ebből ki fog alakulni cukorbetegség? Vagy még visszalehet fordítani a 100%-osan egészséges állapotba?


27 F



2020. febr. 5. 08:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem szoktam reggelizni sem egyébként, általában 10-11 kor kelek fel. És hajnalig fentvagyok.
2020. febr. 5. 08:17
 2/9 anonim ***** válasza:
Még ez is normális. De a reggeli vércukor értékbe beleszámít,hogy mit ettél és mikor előző este.
2020. febr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem csak a kaja számít. Minden számít. Például iszol éjszaka üdítőt, amiben cukor van. Tea, kávé, stb. Nem biztos, de ha jól emlékszem, 6,1 a határ. Nekem volt időszak, mikor 7 körül volt. Semmin nem változtattam és vissza állt. Egy mérés nem mérés.
2020. febr. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor lehet attól volt?

1 óra körül ittam meg egy ilyen bolti kakaót, előtte meg egy curkos üdítőt ittam meg.

Ez a mérés 8 órakor történt.

2020. febr. 5. 08:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
persze,hogy az innivaló is beleszámít. Nem hittem volna,hogy van olyan ember,aki ezt nem gondolja. Sőt, még az is számít,hogy a vér amiből a cukrot nézték, az vénás vér, vagy ujjbegyből van, sőt még az is,hogy az ébredés után mikor veszik,ha már ennyire belemegyünk. És igen, az az 1 órakor ivott kakaó is. Úgyhogy,nyugodj meg ebből az eredményből semmi nem utal arra,hogy cukorbeteg leszel.
2020. febr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az innivaló is beleszámít, csak arra nem hogy alvás előtt mennyivel, mert ugye én úgy szoktam aludni hogy mondjuk 2-3 tól 10-11 ig, de mivel 7 re mentem és 6:30 kor keltem akkor nem is aludtam annyit amennyi kellett volna, szóval így felborultak a dolgok.

Egyébként vénás vérvételre mentem, de szoktam menni egyből utána ilyen cukormérésre is. Az orvos nem mond sosem külön semmit, csak hogy jó.

Az előző vérvételes papíron ha ez a glükóz a vércukorszint ami 5,8 ig jó pont amennyi nekem van. Ott valami 3,85 volt, de ahhoz képest a mostani tuti rossz lesz.

2020. febr. 5. 09:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell parázni, ez ön magában még nem 100%-os diagnózis arra, hogy cukorbeteg lennél. Annak egyéb tünetei is vannak, nem csak a magas vércukorszint. Úgy tudod elejét venni, hogy kiiktatod a cukrot meg a szénhidrátot az életedből, tehát elengeded a hulladék "ételt", és mellette még sportolsz, mozogsz is. És több más betegséget is eltudsz így kerülni.
2020. febr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sportolok, focizok.

És az edzések, meccsek után nagyon kívánom, de sajnos ez átragadt azokra a napokra is amikor nem sportolok.

Főleg az üdítőkkel vagy így, vagy túrórudi. Csokit nem szoktam enni.


Volt egyszer egy nagyon pörgős foci után, hogy éreztem, hogy leesett a cukrom meg is ittam egy kis üveg collát.

2020. febr. 5. 09:51
 9/9 szamo77db ***** válasza:
75%
Én 2-es típusú cukorbeteg vagyok, de ilyet nem hallottam még, hogy valaki felkeljen éjszaka vércukrot mérni. Az viszont nagyon fontos, hogy reggel éhgyomorra mérd a cukrot. Egyébként az 5,8 teljesen jó. Az én műszerem 6,6-ig fogadja el. Ma 8,8 volt, de én vagyok a hibás, mert az utóbbi hetekben elég sok cukrász süteményt ettem és ez megnyomta felfelé a cukromat. Nagyon kívántam az édeset, megvettem és megettem. Torkig vagyok már ezzel az egésszel. Egész életemben csak szúrkáltak, hol ezért, hol azért. Szóval nyugodj meg, az 5,8 reggel, éhgyomorra teljesen jó!
2020. febr. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!