Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Volt valakinek hosszabb idejű...

Volt valakinek hosszabb idejű szédülése?

Figyelt kérdés

Egész januárban olyan fura volt a közérzetem, kisebb fejfájások, szédülések. Körülbelül 10 éve, van, hogy ritkán szédülök, amikor jön az eső, viszont ez a mostani január elég durva volt. Történetesen volt egy olyan hét, hogy csak akkor nem szédültem, amikor aludtam. Háziorvos, Neurológus, Fül-orr gégészet, Szemészet, Angiológia, teljes Labor, koponya MR natív és MR angiológia. Minden negatív és tökéletesen egészséges mindenem a vizsgálatok szerint. Sportolok, nem dohányzok, nem iszok többet, mint bárki. A szédülés nem forgó, hanem inkább ilyen bizonytalanságérzet, előre hátra mozgó inkább, de az egyensúlyomat sosem vesztettem el, csukott szemmel is sétálok előre és megállok egyenesen. Mintha ilyen bágyadt lennék és zsibbadt és tompa az agyam. Bár a látásomat vizsgálták és azt mondták, hogy semmi probléma nincs, mégis olyan, mintha kicsit homályosan látnék távolra, de lehet csak a szédülés miatt.

Írtak fel gyógyszert Betahistin és Arlevert, de eskü, mikor bevettem csak rosszabb lett. Bedugult a fülem tőle, meg megfájdult a fejem. Az lenne a kérdésem, hogy volt valakinek ilyen? Mikor múlt el? Mit diagnosztizáltak nála, stb. Azért is kérdezem, mert sok ilyen jellegű kérdés annyiba maradt, nincs ott a végeredmény, hogy ez volt a bajom, már nem szédülök. Köszönöm előre is. 29/F



2020. febr. 12. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ideg is tud ilyet okozni. Nekem nyugtató, és nyak- válltorna válik be, ha kiújul.
2020. febr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Amit nem írtál, hogy volt-e esetleg alacsonyabb vérnyomás, laborban vashiány, vérszegénység, pajzsmirigy hormonokkal gond. Ha ezekkel sem volt gond, akkor gyakorlatilag nincs szervi oka a szédülésednek, azaz pszichés. Pszichoterápia segíthet.
2020. febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Írtam privàt üzenetet. Nekem is ilyen tüneteim vannak...
2020. febr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom olvassa-e még ezt valaki, de én lassan egy hónapja tökéletesen ugyanezt élem át, illetve május óta időszakosan volt már több ilyenem. Én amúgy pánikbeteg is vagyok, én is voltam mindenféle vizsgálatokon, sehol semmi, azt viszont nehéz elhinni hogy ezt az elképesztő szédülést, imbolygást, rosszullétet, agyvérzés közeli állapotot csak a pszichés gondok okozzák... Bocsi az offért, tudom régi kérdés, csak én is keresgéltem itt az oldalon.
2020. dec. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azóta voltam még több helyen kivizsgáláson.

Lassan egy éve tart már, hol jobb, hol rosszabb, de teljesen sosem múlik el. Ahogy keresgéltem a neten sok migrénes oldal számol be ilyesmiről, illetve a rejtett kancsalság is okozhat hasonlót, amit szemészeten nem mindig néznek (pola teszt, stb) úgyhogy még ezekbe az irányokba akarok elmenni.

2020. dec. 3. 09:59
 6/13 yoshimitcu ***** válasza:
Szia szorongás pánik nem lehet? Nálam is ez van.
2021. jan. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szia, hát a szorongás és a pánik is okozhat ilyeneket, azt olvastam én is. Csak nem történt semmi olyan dolog az életemben, ami miatt szoronghatnék, csak a szédülés. Tényleg minden szinten maximálisan rendben van a magánéletem, úgyhogy ezért nem gyanítom, hogy szorongás okozná. A lassan 1 éve tartó tünetek miatt rossz a hangulatom. Elkezdtem járni pszichológushoz is, majd kiderül.
2021. jan. 13. 15:13
 8/13 yoshimitcu ***** válasza:
Valamit kipróbálhatsz. Igyál meg két három sört, vagy rövidet, és figyeld a szédülést hogy egyhül e. Nekem a szorongás pánik okozta szédülésem az alkohol rövid időre szünteti.
2021. jan. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hello mindenkinek! Lassan négy hónapja nálam is ez van, pedig minden leletem negatív. Tudna valaki esetleg ebben segíteni?
2021. febr. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


Sajnos én is ezzel a porblémával küzdök elég régóta. Én COVID-os is voltam, és sok helyen lehet az olvasni, hogy maradványtünetként tud jelentkezni ilyen. Nekem érdekes, hogy fekvő, ülő helyzetben nem volt, csak amikor felálltam, és apró mozdulatokat tettem (pl konyhában), sétálás közben sem jelentkezett a szédülés.

Annyira zavart már, hogy 2 napja felkerestem egy neurológus professzort, próbáltam tapasztalt orvoshoz elmenni, aki feltételezem látott már nem egy ilyen beteget :).

A vizsgálat kb fél óráig tartott, de elég alapos volt. A végén annyit mondott, hogy nincs ok a pánikra, komoly betegség biztos, hogy nincsen. Valószínűleg nálam a belső fülem okozza, és én is Arlevertet kaptam. Elég sok értékelést olvastam róla, volt aki jót írt, volt aki nagyon rosszat, mondom mind1 kipróbálom, hátha segít. Tegnap délután vettem be az első szemet, eltelt 10 perc, és mintha sosem szédültem volna, nem volt imbolygás, hullámzó érzés, el sem akartam hinni. Utána este megint jelentkezett a panasz (gondolom a gyógyszer ürült a szervezetemből), de este is, és reggel is vettem be egy-egy szemet, és azt tudom mondani, hogy hosszú idő után ez az egyik legjobb napom. Megvolt még néha-néha a szédülés, de már korántsem annyira, mint eddig.


Természetesen én is jobban utánaolvastam a szédülésnek még az orvos előtt, és azt találtam, hogy a nyak is tud ilyet produkálni sajnos.

Nekem még annyit tanácsolt az orvos, hogy menjek el egy nyaki ér vizsgálatra, mert az is tud ilyet okozni.

2021. febr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!