Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Idult Gyomorhurut es reflux?...

Idult Gyomorhurut es reflux? Mit ehetek?

Figyelt kérdés
Kb masfel- 2 hónapig nagyon rosszul voltam, eleinte hanytam 2-3 naponta 3 héten át, majd kiderult h refluxom van es gyomorhurutom, kaptam lansoprazol gyógyszert es kezdek jobban lenni de felek ha elfogy mi lesz megint. Az orvos azt mondta mindent ehetek, de ez hülyeség szerintem a dieta nem artana, csak leszaromsagbol mondta szerintem. Semmi felvilagosutast nem adott. Valaki például meselne az idult gyomorhurutrol? Súlyos, most mar mindig kell szednem a lansoprazolt? Vagy nem ehetek mar semmit?

2020. febr. 15. 11:01
 1/3 A kérdező kommentje:
18 l
2020. febr. 15. 11:02
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem szedsz esetleg fogamzásgátlót? Mert attól volt nekem is refluxom.

Amúgy semmi olyan ételt nem ehetsz, ami gyomorsavat csinál, de nem jók a bab, lencse, stb. sem. Este lefekvés előtt sem szabad enni.

Jó viszont reggelente egy pohár citromlé (higitva is lehet).

2020. febr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem is ez van, hosszú idő amíg kiderült,az első tükrözésnél a gasztrównterológus csak a refluxot látta,( magyar egészségügy) a másik doki látta meg pl a gyomorhurutot is.Reflux ügyében vannak jó reflux diéták a neten,tilos a csípős ételek,az ételek erősebb sózása,a savas italok,(leginkább alma) de nálam úgy láttam az sem jó,ha sokáig áztatva van a tea filter.Neked kell kitapasztalnod,mi árt vagy segìt,de vannak nagyon jó reflux diéták a neten.
2020. szept. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!