Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epeműtét után milyen az...

Epeműtét után milyen az ébredés? Hogy tudok majd felöltözni és a mosdóba menni?

Figyelt kérdés
Hamarosan laparoszkópos epeműtétem lesz, altatásban végzik. Az orvosom azt mondta, a műtét után rögtön felkelhetek, amint nem szédülök és el tudom majd látni magam. Még nem voltam ilyen helyzetben, nem volt hasi műtétem. Más jellegű altatásos műtétem igen, akkor két órával a műtőből való kitolás után, mire lefolyt az infúzió, fel tudtam kelni, nem voltak fájdalmaim és a mozgásban sem korlátozott semmi. A felsőruhámat kellett csak levennem a műtőben, utána magam öltöztem fel gond nélkül. Most viszont felmerült bennem, hogy ha kitolnak a műtőből, ruha nélkül fekszem a lepedő alatt, becsövezve (infúzió+drain cső, az utóbbi is lesz az orvos tájékoztatása szerint), komoly fájdalmakkal. Elképzelni sem tudom, hogyan fogok felöltözni és kimenni a mosdóba. Látogatási tilalom van jelenleg a kórházban, valószínű akkor is az lesz, így nem tud senki segíteni. Plusz nem is tudom, mire leszek egyáltalán képes, vagy milyen mozdulatokat tehetek. Aki volt már ilyen helyzetben, sokat segítene, ha leírná, hogy ment ez nála. Köszönöm!
2020. febr. 16. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A nővéreknek az a munkájuk, hogy segítsenek neked. Mindent el fognak mondani.
2020. febr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amikor kitolnak a mütüböl, akkor rajtad lesz a kórházi hálóing is.

Nem lesznek komoly fájdalmaid, csak enyhén kellemetlen érzésed.

Mire az infúzió lemegy, addigra alig lesznek panaszaid, egyedül a drenázsra kell odafigyelni, hogy ne húzd ki véletlen.

Mellesleg ez nem "hasi mütét", azt akkor szokták mondani, ha felvágják a hasfalat, a laparoszkópos mütét semmivel nem másabb, mint az elözö valami lehetett.

2020. febr. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kicsit megnyugtató, hogy talán nem lesznek akkora fájdalmaim, hogy ne tudjak mozogni.
2020. febr. 16. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!