Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akiknek volt már Sacroileitis...

Akiknek volt már Sacroileitis betegségük Si izületi gyulladásuk tőlük kérdeznèk, megosztanák a tapasztalataikat?

Figyelt kérdés

Akiket Sacroileitis -el diagnosztizàltak minden esetben a Bechterew kór lett belőle? Iszonyuan aggodom! Összesen 5 hete faj a keresztcsontom mint kiderült mar az izület ott, először egy hajolas közbeni mozgással kezdődött, következtèben nem tudtam ülni felkelni rendesen ágyból csak iszonyú nehezen jarni tudtam de kisség fajt a csipőm lefeküdni is nehéz volt fajdalmas előre dőlni meg szinte egyàltalan lehajolni sem. Kaptam meloxican gyógyszer 4-5 nap alatt helyre hozott kivève azt hogy fajdalom mentesen üljek ne sugározzon ki az ülőidegbe es egy ponton egy dőlésszögbe fajt a hajolas nem is igen ment úgy. De összesen 12 napig szedtem de ezt nem hozta rendbe! Reumas dokihoz mentem írt fel erősebb gyull.csökk. ez hasznàl de teljesen ez se mulasztotta el mar 6 napja szedek de jelentősen javult azert. Rtg alátámasztotta a sacroielitis-t. Mr-re penteken megyek.felmerült a sérv is. Az elején ennek az egésznek nem fajt fekveskor sem alvaskor aztan mar akkor is fajt de pihenesre javul és jobb volt mindig!

Hozzá teszem soha nem voltam derékfájos! Nem tudom hogy jött ez, de ki vagyok totál, félek ettől a Bechterew kórtól.


2020. febr. 16. 23:53
 1/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Bechterew a gerinc elmerevedése gyakorlatilag, bár nem tudom a sacroileitis miatt kialakul-e, én sok ilyen beteget ismerek, egyiknek sincs ilyen betegsége. Gyulladáscsökkentőkkel, tornával, fizikóval lehet kezelni.
2020. febr. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Marmint a sacroielitist lehet gyógyszerekkel tornàval fizikoval kezelni vagy a Bechterew kort?

Azt mondta a reumas dokim,ha ez a gyógyszer nem szedi le a gyulladást akkor lehet sérv àll mögötte, de ez majd jövő héten derül ki. De addig tiszta ideg vagyok :-(

Sose voltam derékfájos erre most meg ez lett.

2020. febr. 17. 08:42
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Azért nem értem a Bechterew kórt honnan hoztad így összefüggésbe, de elképzelhető végül is.

A sacroileitist kell kezelni, Bechterew-et nem igazán lehet, max lassítani.

2020. febr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehat akinek sacroileitise van annak nem feltétlenül van Bechterew kórja?
2020. febr. 17. 21:32
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Összekevered. Sacroileitis akinek van, az nem lesz Bechterew-es, csak a tünetei ugyanazok lehetnek, így kezdődik, de húgyúti fertőzéssel is kezdődhet, bár pontos oka nem ismert.
2020. febr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Remélem így lesz. Nagyon aggodom! Az az autoimmun betegség borzalmas. De még egyenlőre az orvosok sem tudjak miért van az a gyulladásom, talan az MR lát sérvet és attól .. nem tudom...

olvasgattam neten és úgy raktam össze a Bechterew kórt.

2020. febr. 17. 22:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Én 26/f vagyok 2 hete diagnosztizáltak nálam Bechterew-et. Fiú vagy lány vagy? Előbbieknél gyakoribb. Viszont nekem 4 éve kezdődtek a fájdalmak de az is csak 2 évente egy ideig jött elő az SI-ben amúgy megvoltam és tudtam mozogni rendesen nem voltak olyan kínjaim amelyekről írsz. Azóta begyulladt a csípőm is pár hete és a HLAB27-es antigén is pozitív lett. Szóval ha neked is elő fog jönni folyamatosan (főleg hogy erős fájdalmaid vannak) akkor lehetséges, hogy autoimmun folyamat áll a háttérben, ami Bechterew. De írj rám és több infót is tudok mondani ha érdekel. Én már megszívtam és elkönyveltem, hogy nyomorult életem lesz. Hátha te még vissza tudod fordítani.
2020. máj. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Milyen érzés ha begyullad a csípőd? Azóta valtoztak a dolgok. A reumas dokim elküldött még marc. elejen MR-re si izületire. Elmentem maganba egy jó helyre. Ott az eredmenyem azt mutatta h nincs gyulladas sem sclerosis lagyreszben sincs semmi... na azota ezzel az eredmennyel nem tudtam vissza menni a dokihoz a jarvany miatt. De azóta se százas a derekam sőt mostanaban hatam is faj bar lehet h nincs össze függes. Nekem a derekam bal oldala faj leginkabb hajolaskor es üléskor. Hosszabb üles utan ( kb 1 ora) akkor erzem h a keresztcsontom faj kicsit de elmulik hamar. Fekve, pihenesre jo, meg ha nem ülök , allok sokat. Csinalok gyógytornat attól mintha jobb lenne, de koran sem olyan mint regen!! A hatam is csak bal oldalt faj oldalam es lapocka környékèn mintha izomlazam lenne masszírozasra jobb lesz meg fekvesre es nem minden nap faj ott. De a derekam fogalmam sincs h miert nem javul meg!!

Ágyéki gerincnèl 2 ki és előre boltosulas van ami nem érint ideget es durazsákot körbe fogja .. keszült egy ilyen mr is. Na de ettől kell h ilyen rossz legyen a derekam?!

32 éves L

2020. máj. 10. 23:35
 9/10 anonim válasza:

Azóta változott valamit?

Nekem is hasonló tüneteim vannak.

2021. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sziasztok. Nekem is ezt mondta a doki. Csípő keresztcsont ízületi gyulladás. Mri ezt nem mutatta ki csak a röntgen. Na mindegy gyógytornára mentem 2szer de nem tudtam csinálni mert annyira fáj. Ő mondta h menjek vissza a reumatológiára az összes leletemmel. Vagy adnak injekciót vagy gyulladáscsökkentőt. 4 éve fáj a derekam.
2021. okt. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!