Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csípő-keresztcsonti ízületi...

Csípő-keresztcsonti ízületi gyulladásom van. (Sacroileitis) Van itt olyan akivel infókat tudnék cserélni erről a betegségről?

Figyelt kérdés

#Sacroileitis
2019. jún. 7. 22:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
mi a kérdés?
2019. jún. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mennyi idő alatt gyógyul? Mi segített a gyógyulásban? Autoimmun betegség hozta elő vagy más oka volt?
2019. jún. 7. 23:03
 3/15 anonim ***** válasza:
Ismeretlen okú betegség, valószínű autouimmun, soha nem gyógyul meg, gyógytorna és gyulladáscsökkentő segít. Ha rendszeresen járok gerincjógára (heti 2-3x 90 perc) akkor semmi bajom, nem kell semmi gyógyszert szedni. Ha nem járok, akkor fáj és gyulladáscsökkentőt kell szedni.
2019. jún. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Soha nem fog meggyógyulni?? 😭 De ugye ez a brutális fájdalom nem marad így?
2019. jún. 7. 23:15
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem, nem, a fájdalom elmúlik. De nem olyan, mint egy tüdőgyulladás, hogy beszeded az antibiotikumot és meggyógyul. Ez nem gyógyul meg. Átmenetileg vannak hosszabb rövidebb tünetmentes időszakok, de végleg nem múlik el soha. Nekem 20 éve van, de már több hónapja nem fájt, mert rendszeresen tornázom, jógázok.
2019. jún. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod. Neked mitől lett? Melyik gyógyszer segített? Autoimmun beteg vagy? Én még nagyon a kivizsgálás elején vagyok.. 30 éves leszek.. volt már többször életem során ízületi gyuladásom (csukló, térd), mindig elmúlt pár hét alatt.. sosem gondoltam, hogy ez utalhat autoimmun eredetre. Mindig azt hittem csak megerőltettem. Én Apranax-ot és Tramadol-t kaptam rá, de most a felénél leálltam, mert fura szívdobogásom lett. Nagyon erős gyógyszerek ezek.😖 Gyógytornát és a fizioterápiát most kezdem majd, remélem segít.
2019. jún. 8. 07:27
 7/15 anonim ***** válasza:
Mitől lett? Ezt nem tudja senki, ez egy autoimmun betegség, ismeretlen az oka. A Xefo 8 mg tabelta segített, szedtem mellé 20 mg Pantoprazolt, hogy ne fájjon tőle a gyomrom. Ha az Apranax panaszt okoz, másikat kell szedni. Nagyon sok gyulladáscsökkentő van, biztos meg lehet találni azt, ami a panaszokat enyhíti, de nem okoz mellékhatást. A kivizsgálással kapcsolatban, nekem kb. 5 év volt, mire rájöttek, hogy mi a helyzet. Érdemes csináltatni SI ízületi MR-t, meg HLAB27 vizsgálatot, ezek segíthetnek a diagnózisban. A gyógytornát jó, hogy csinálod, az nagyon fontos. Ha még van kérdés írj bártan.
2019. jún. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon kedves vagy! Eddig egy röntgen felvételem van a sacrumról, ami igazolja a SI ízület mérsékelt sclerotikus elváltozását. Júliusban megyek SI ízületi Mr-re, plusz a lumbális és sacrális részről is lesz MR. Lumbális és sacrális részen kiboltosulásról (potrusio disci) 2 éve van tudomásom, a LIV-S1 szakaszon, de azt nézik, hogy nem-e áll összefüggésben autoimmun eredettel, illetve nincs-e ott sérv. A vérvétel történt általános dolgokra CRP, R-faktor, vörösvérsejt süllyedés stb., jövő héten lesz eredmény. De még arra az antigénre, amit említettél nem történt vérvizsgálat, ha az mr alátámasztja az autoimmun eredetet, akkor fog történni. Már sokat olvasgatok a témában,jó lenne ha nem Becterew lenne vagy egyéb autoimmun betegség... reménykedem..
2019. jún. 8. 10:21
 9/15 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy még az van a röntgen felvételen, hogy az SI rész jelzetten szűkebb. Neked milyen tünetekkel jár??Olyan mintha egy rémálomba csöppentem volna és nem tudok felébredni.. leszakad a derekam hátul a csípőcsontnál, nem tudok hajolni a fájdalomtól, ülni sem. A jobb farpofám is leszakad, sugárzik le a fájdalom élesen végig a lábamba. Elöl a jobb lágyékrésznél és a belső combnál is ez a maró, éles fájdalom. Nyugalmi helyzetben is fáj, éjszaka az halál. Mikor tornáztatom, bemelegszik, egy hajszálnyit jobb.. kb. fél óráig.. borzalom, vezetni alig tudok.
2019. jún. 8. 10:33
 10/15 A kérdező kommentje:
SI rés (részt írtam🤣)
2019. jún. 8. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!