Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
Szerdan voltam orvosnál, megfáztam. lázam volt kicsi, fájt a torkom, orrfolyás, orrdugulás stb. Az orvos megnézte a torkom azt mondta lát valami kicsi vírusos hólyagokat, és vegyek valami torokfertőtlenítőt. Nem vettem. Szerda, csut, pentek nem mentem suliba. Szombat vasárnap óta már semmi nincsen semmi bajom. DE a torkom azóta fáj. Nem olyan száraz, hanem nyelésnél. Mindennap azóta. De más tünetem nincs. Most vettem rá tantum verde cukorkát. Mi lehet a bajom? Más tünetem tényleg nincs.

2020. febr. 17. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Még nem gyógyultak be a hólyagok, amit az orvos látott, lehet nem ártott volna a torokfertőtlenítő.
2020. febr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nyeléskor érzek fájdalmat,akkor az már bakteriális fertőzés miatt van. Menj vissza az orvoshoz,mert erre már antibiotikum kell.
2020. febr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De épp ezaz: azt mondta vírusos hólyagok, tehát akkor nem vírusos? Akkor miért lenne bakteriális? Nem fog elmúlani magától?
2020. febr. 17. 21:03
 4/4 anonim ***** válasza:
A mandula-,torokgyulladások zöme vírusos fertőzéssel kezdődik és az esetek nagy részében néhány nap múlva bakteriálisan felülfertőződik. A vírusos torokgyulladás jellemző tünete a kaparó, égő,száraz érzés a torokban. Erre felesleges antibiotikumot szedni. Amikor bakteriálissá a fertőzés,akkor nyeléskor nyilallik bele fájdalom. Ilyenkor már lehet/kell antibiotikumot szedni. Persze ez is meggyógyulhat "magától",azaz az immunrendszertől.
2020. febr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!