Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől alakulhatott ki, és...

Mitől alakulhatott ki, és miért lő ennyire el az inzulinom? Lehet gyermekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Két cukorterhelésen voltam, cca. 3 hónap eltéréssel. Az első esetben (2019. 11. hó 28.)

éhhomi cukor: 5,2

120 perces cukor: 1,8 (igen, nagyon rosszul voltam utána)

éhhomi inzulin: 11

120 perces inzulin: 18


A doki elküldött újra, egy hárompontos terhelésre, ez friss eredmény. Időközben elkezdtem a 160 g diétát, és kiiktattam a cukrot az életemből... (január óta).


Cukor:

éhhomi: 5,1

60 perces: 7,3

120 perces: 3,4


Inzulin:

éhhomi: 26

60 perces: >300 (ez így szerepelt a lapon, így írtam le).

120 perces: 105


A massziv IR ordít az utolsó alapján. A kérdés az, hogy ezek az értékek alapján javulni fog-e az állapotom, vagy életem végéig kísérni fog? Diétával és innentől sporttal tudok majd teljes életet élni? Gyermeket szeretnénk, és foglalkoztat a kérdés, hogy mi lesz..



2020. febr. 19. 11:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem sokkal rosszabb eredményeim lettek, eddig nem estem teherbe, és a lombik-os orvos is elhajtott, nem vállaltak. Az a durva, hogy az ég világon semmit nem tapasztaltam az inzulin-rezisztenciából, semmi tünete nem volt, sportoltam, egészségesen étkeztem, én csak 8 órán át eszem 3-szor, már évek óta, és 16 órát nem. Ez nagyon bevált, mert emésztési problémáim voltak (puffadás és bél panaszok, nem hasnyálmirigy). A lombik-program keretében meg kellett az inzulin-rezisztencia vizsgálatot csináltatnom, 3 pontosat nekem is, és brutál érték jött ki. A vércukron rendben van, az mindig is normális volt. Most gyógyszert kell rá szednem, de sajnos híztam tőle, és eléggé magam alatt vagyok. Amúgy ha nem küldenek el a vizsgálatra, a mai napig nem tudok róla, hogy inzulin-rezisztenciám van, mert az ég világon semmi tünete nem volt. Simán lehet, hogy már 20 éve van... Mindig minden labor rendben volt. Azt én sem tudtam, hogy így nem eshetek teherbe, és még a beültetést sem vállalják. Azért ez ledöbbentett.

2020. febr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!