Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Háziállatokra is veszélyes a...

Háziállatokra is veszélyes a koronavírus?

Figyelt kérdés
Féltem a cicámat, a Cirmit! Máris nagyokat tüsszent, és nem gondolom, hogy szőrallergiája volna.

2020. febr. 24. 04:07
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Nyugodj meg. Ha cirmi elkapja, akkor te is. Együtt pusztultok el.
2020. febr. 24. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Barackoshányás ***** válasza:
71%
Egyes 😂😂😂
2020. febr. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

[link]

Vegyetek a Cirmivel maszkot, így nem érzi, hogy kimaradna valamiből.

2020. febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem, a háziállatokra nem. Viszont rád veszélyes lehet az, hogy a macska/kutya szőrén megtapadhat a vírus és te megsimogatod vagy hozzád dörgölődzik és beviszed a vírust a lakásodba.
2020. febr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Kedves 12:56-os válaszoló,milyen forrásból tudod,hogy nem veszélyes a háziállatokra?Kérlek linkelsz forrást?Köszönöm,jó egészséget!
2020. febr. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

#5, Úgy hogy ez egy humán koronavírus törzs.


Természetesen megeshet, hogy átterjed más fajokra is, pont ahogy valószínűleg a denevérről tette. Pont annyi az esélye, mint annak volt.


Betegen ne nyalakodjatok Cirmivel. Nem csak Cirmi miatt, hanem közegészségügyi kockázat, ha más fajokra is elterjed, aztán majd vissza.


Ez a fordított zoonózis.


[link]

2020. febr. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Ez megnyugtató,nekem is vannak háziállataim akiket természetesen féltek.

5-ös voltam,köszönöm a magyarázatot!

2020. febr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
"Kedves 12:56-os válaszoló,milyen forrásból tudod,hogy nem veszélyes a háziállatokra?Kérlek linkelsz forrást?Köszönöm,jó egészséget!" - Bocs nem tudok linkelni, az elmúlt 4 hétben sokféle forrásból olvastam koronavírus járványról. Nem emlékszem hol volt. Hetekkel ezelőtt volt egy rövidke hír Kínával kapcsolatban, amiből kiderült, hogy a háziállatokra nem veszélyes. Nekik aztán tényleg van tapasztalatuk a járvánnyal kapcsolatban, ellentétben velünk.
2020. febr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

[link]


(nem csak kutyákról ír a cikk)

2020. febr. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Az ember fertőzi meg őket. Szóval igen, mi emberek fertozzuk meg őket ha bevisszuk. Nem veszélyes rájuk.

Mossatok meg a kereteket mielőtt megsimogatjatok. Ennyi.

2021. júl. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!