Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha már elkaptam valamilyen...

Ha már elkaptam valamilyen egyéb vírust, pl influenza, és éppen betegen fekszem otthon, az megvédhet a koronavírustól?

Figyelt kérdés

2020. febr. 22. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mégis ha otthon fekszel, nem érintkezel koronavírusos emberrel mégis hogy a fenébe kapnád el?? Miért nem gondolkodsz egy kicsit??
2020. febr. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Az egyik vírus nem véd meg a másiktól. Hacsak az nem, hogy betegen fekszel otthon, és nem mégy ki Kínába ebben az állapotban.
2020. febr. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Nemrégiben azt olvastam, hogy ha influenzás vagy, akkor a koronavírust nem kapod el.
2020. febr. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyik betegség nem véd meg a másiktól, sőt. De ha otthon vagy, és nem találkozol senkivel, akkor nem kaphatod el.
2020. febr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Nyilván abból a szempontból megvéd, hogy (ahogy többen írták előttem) amíg otthon vagy influenzásan, addig nem mész utcára, nem találkozol emberekkel, így nem lesz kitől elkapnod.

Ellenben ha ebben az állapotodban mégis elkapnád valahogyan (teszem azt az orvosi váróban vagy valamelyik családtagodtól, akármi), akkor nem hogy nem védene meg, de jó eséllyel meg is halnál, mert egy amúgy is legyengült és éppen egy másfajta, komolyabb betegség ellen küzdő immunrendszert támadna meg egy újabb, talán még súlyosabb betegség. Olyan ez, mint mikor az AIDS-es ember egy sima megfázásba is belehalhat, mert az immunrendszere gyakorlatilag megszűnik létezni.

2020. febr. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!