Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyaki problémák, (sérv, só)...

Nyaki problémák, (sérv, só) tünetei és kezelése? 18/F

Figyelt kérdés
Nagyon fáj a nyakam már kb 1 éve, állandóan befeszülve van mindig arra késztett hogy roppantsam ki, kicsit szédülök is , szokott idegszál becsípődés is lenni ( de mostanában egyre ritkább ) rászedtem magam egy Mri vizsgálatra és megálapitották hogy van némi só a nyakon ( kézel nem tapintható ) meg két darab igen pici sérv 2mm-es, orvos azt ajánlotta tornázzak , ortopéd párna, masszázs stb, ez mind-mind megvan és mégse jutottam előrébb egyre jobban fáj , volt-e valaki ilyen helyzetben vagy hasonló problémával küzdött vagy halott róla? 18/F
2020. febr. 24. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:

ilyen problámám van bár már jóval idősebb vagyok


szoktam szédülni is és én is állandóan ropogtatom, mondjuk nekem fáj annyira inkább csak feszülést érzem


sajnos tornával és masszázzsal stb csak a romlást lehet lassítani megállítani de teljes javulást nem sikerült elérnem

2020. febr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy só van a nyaki gerincen még nem hallottam róla .

Ortopéd párna alatt meg a nyak merevitőre gondolok.

Pontos nevére nem emlékszem,valamilyen ...gallér.

A nyak tornásztatásának is meg van a szabálya.Ezt elmondták ? A fejet nem szabad hátra forditani.Veszélyes dolog a nyaki gerincet roppantgatni . A gerinc velőből kiíduló idegszálat

nyomhatja a porckorong,az az idegszál valahova az agyba megy,ez okozza a szédülést.Amikor ez a nyomás meg szűnik .

az fájdalom,és a szédülés is .

Erre van fájdalom csillapitó is ,tabletta,és kenőcs is .

2020. febr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A fájdalomcsillapitók és a tabletták meg a kenőcsök idéglenes megoldás megszünteti a fájdalmat de maga a betegséget sajnos nem , ( az ortopéd párna alatt arra a párnára értettem amelyiken este lefekvéskor alszok! ) roppantani meg kisem bírom egész nap annyira befeszül hogy nem bírom ki hogy ne roppantsam meg , mit szóltok a denevérpadhoz az használ nyakra?
2020. febr. 24. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!