Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sacrolieitis. Akinek van,...

Sacrolieitis. Akinek van, volt, vagy ismer valakit akit ezzel diagnosztizáltak írna?

Figyelt kérdés

Sacroileitis az a keresztcsonti izület gyulladása, nekem rtg-el diagnosztizálták. Van aki meggyógyult ebből a gyulladásból? Ha igen hogyan mit kapott rá? Bármi érdekelne ami ezzel kapcsolatos.

Nekem 2 hónapja áll fent, úgy kezdődött hogy beállt a derekam rendesen egy hajolást követően. Kaptam meloxican gyulladáscsökkentőt jelentősen javultam tőle 2-3 nap alatt de nem múlt el, kaptam reumatológustól roticox erősebb gyulladáscsökkentőt eredményesebb volt mint az előző gyógyszer 12 napog szedtem azt de még mindig ülésnél fáj a derekam nyilal hajolasnal fáj és ha jövök megyek egy idő után olyasmi érzés mintha leszakadna a derekam hogy jól esne lefeküdni. Fekvésre jobb vagy teljesen elmúlik a fajdalom,reggel is jó felkelés után. Be van feszülve húzódik ott az izom bal oldalt, gyógytornát csinalok. Mr eredmenyem holnap lesz kész.


2020. febr. 25. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan ugyan ilyen tünetekkel vagyok 5 éve. Izotópos vizsgálat nem igazolta a keresztcsonti gyulladást. Rengeteg gyógyszer, szteroid, és egyebek után itt tartok. Az MR talán mutat egyebet is, nekem kopást, meszesedést, gerinccsatorna szűkületet. Lehet, hogy már nem is a gyulladás fáj neked.
2020. febr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet. Igen kopas,meszesedés is van. Lehet esetleg sérv az majd holnap kiderűl Mr eredmènybôl. Akkor nem mondtak neked hogy autoimmun eredetű a fajdalmad?
2020. febr. 25. 17:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem. Keresztcsontnál nincs sérv, elmagyarázták, hogy az ott már csontosodott.
2020. febr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bechterew- kórnak ez a tipikus esete. Nekem nincs csontosodas. Neked hogy mozog a derekad?
2020. febr. 25. 19:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal a Bechterew feljebb alakul ki. Nekem nem hajlik a derekam, ezt szakemberek mondják, 5 év alatt simán kialakulhatott, mert a becsípődéstől való félelmem miatt hajlított térddel hajoltam, hajolok. Írd majd meg mi volt az MR leletben.
2020. febr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!