Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lábgombám van? Hogyan kezeljem?

Lábgombám van? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
26 éves lány vagyok, még soha semmilyen gombás fertőzésem nem volt. Szégyellem és eddig nem mertem elmenni orvoshoz. Nyáron kezdődött, akkor csak viszketett a lábujjaim között, kicsit piros volt, a vakarástól kicsit hámlott. Majd elmúlt, ahogy jött a rossz idő. Most kb karácsony óta eszméletlenül viszketnek a lábujjaim. Hámlik a bőr az ujjaim között és tele van apró vízhólyagokkal, amik egy idő után besárgulnak. Azt olvastam, a lábgomba terjed a körömre, másik lábra. Nekem a körmeim egészségesek maradtak és nem terjedt rá a másik lábamra sem.

2020. febr. 28. 02:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Lasd Google:labgomba hazi kezelese, es ugyanaz a YouTube. Nekem bevalt a teafaolaj es a grepfruit magolaj alkoholom kevereke spreyben a fentiekben leirt higiena alapos betartasaval. Azert erdemes ott a dogokat attanulmanyozni, ott minden len van irva.
2020. febr. 28. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Formalinos lábfürdő hetente 1-2 alkalommal. Lábgomba elleni hintőpor. Műanyag zokni/harisnya viselése kerülendő. Pamutzokni naponta cserélve. Lábbelik belsejének fertőtlenítése formalinnal. Lábbelit újabb használat előtt alaposan kiszárítani, tehát legalább 2 párat kell készeklétben tartani.
2020. febr. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!