Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Segítség! Nem kapok levegőt...

Segítség! Nem kapok levegőt úgy fáj a torkom! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Zokogok a fájdalomtól! Eddig folyt az orrom és csúnyán köhögtem, elkezdtem gyógyszert szedni, azt hittem elmúlik, de nem. Kicsesztem magammal, hogy nem mentem el orvoshoz, őrülten fáj és fel van dagadva az egész torkom!! Kettesével szedem a fájdalomcsillapítót és szopogatom a szopogatós tablettát, ahogy lehet, de semmi. Már semmi ötletem nincsen hogyan lehetne a fájdalmat megszűntetni. Kérlek segítsetek mivel lehetne megszűntetni a fájdalmat és lejjebb vinni a torkom. Ha melegítem az jó lehet?
2020. márc. 1. 00:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre holnap menjél ügyeletre. A meleg tea lehet, hogy jól esik, amúgy gyulladást nem melegíteni kéne, hanem pont hogy hűteni, de most az számít, hogy mi esik jól. Aztán majd ha megkapod az antibiotikumot, jobban leszel. Lehet, hogy vírus, akkor meg magadtól is pár nap alatt, de mindenképp menj orvoshoz. Milyen fájdalomcsillapítót szedsz?
2020. márc. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Gargarizálj sós vízzel. Én amikor két héten keresztül nyelni nem tudtam annyira fájt a torkom, nagyon sokat segített és rögtön enyhített a fájdalmon.


Ügyeletre mindenképp menj el, és nézesd meg magad, mert ez így nem oké. Addig is igyál teát mézzel, de a mézet csak akkor tedd bele, ha már lehűlt egy picit. Gargarizálj sós vízzel, és utána ne egyél/igyál semmit legalább 15-20 percig, hagy hasson (vagy még tovább ha bírod).


Esetleg, ha jól esik (de csak akkor, mert ahogy az előttem író mondta, a gyulladásnak nem az igazi a forróság) akkor melegíts fel sót, tedd egy batyuba és rakd rá a nyakadra/mellkasodra/arcodra, ahova jól esik. Nekem a taknyot szokta feloldani így a meleg, ill ha rámegy a tüdőmre, ott is segíteni szokott, hogy előbb felszakadjon a torkom...

2020. márc. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!