Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem lehet az országok...

Miért nem lehet az országok közötti utazgatást ideiglenes időre betiltatni?

Figyelt kérdés
Már a sokadig eset, hogy még ilyenkor is utazgatnak emberek, mintha be lenne sózva a fenekük. Elindulnak A városból, Megérkeznek B városba, majd onnan is tovább mennek a negyedik, ötödik városba. Itt van példának okául az amerikai és a Paraguay-i diáklány esete. Milánóból Budapestre érkezetek, majd egy bizonyos idő után Brünnön át megérkeztek Prágába, ahol kimutatták náluk a koronavírust. Menet közben ki tudja hány embert fertőzhettek meg.

#koronavírus #utazgatások
2020. márc. 4. 09:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

Az ugye megvan, hogy a koronavíros 1 a kb 15millió vírusból és a médiahiszti ellenére elég jelentéktelen?

Az influenza, sőt a bárányhimlő több embert ölt meg tavaly, mint ahányan eddig megfertőződtek

2020. márc. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%

Aham. Aki meg ép munkaügyben mondjuk elment külföldre, az ott rohadjon meg, mi?

Te fizeted addig a szállását? Vagy kire gondoltál?

2020. márc. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Akinek meghal az anyja, ne utazhasson másik városba a saját anyja temetésére?
2020. márc. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Rövid idő alatt tönkrevágná a gazdasági rendszert ez az intézkedés, és sokkal károsabb hatása lenne Európára nézve, mint akárhánytízezer fertőzött.
2020. márc. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#2-re és #3-ra együtt reagálnék. Kedves válaszolók döntsék már el, hogy mi a fontosabb a munkaügyek vagy egy családi temetésen való részvétel vagy az, hogy a fél ország megfertőződik (lásd a debreceni és/vagy két iráni diák esetét) esetleg néhány száz ember kerül e miatt a sírba?
2020. márc. 6. 12:03
 6/16 anonim ***** válasza:
5 még egyszer kérdezem. Ha kint vagyok mondjuk olaszban 3 napra, mire betiltják az utazást. Te fizetnéd addig a szállásom, vagy menjek a híd alá míg elül a hisztéria? Vagy hogy gondoltad a kivitelezést?
2020. márc. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
46%
Kedves 6.os válaszoló. Pont az ilyen embereket nem értem. Minek utazgattok ilyenfajta járvány idején? Miért nem tudtok a feneketeken megmaradni, mint mondjuk a szegényebb emberek akik még soha nem jártak külföldön?!!! Ti miattatok terjed a vírus ilyen gyorsan, és még nektek al feljebb???? !!!! Ha ennek ellenére is utaztok és esetleg kint ragadtok az kizárólag a ti hibatok. Nehogy már mi egyszerű emberek igyuk meg a levét az oligarhák kalandozasainak.
2020. márc. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
7 nem utazgatok, és amikor kellett akkor sem azért tettem, mert nem bírtam a hátsómon maradni, hanem mondjuk mert vagy elvégzem a munkám, vagy megyek a híd alá. Bár én már egy helyben vagyok, de vannak sokan akik ebben a cipőben járnak. Ti nem egyszerű emberek vagytok, hanem Egyszerű prolik, akik nem látnak az orruknál tovább. Mindenki adja fel az állását, csak mert nektek nincs, vagy csak a helyi tehenészetben van részmunkaidő.
2020. márc. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%
Kedves 8.as erezheto a lenezes, felfuvalkodottsag a szavaidbol. Engedd meg hogy megkerdezem, honnan tudod hogy ki vagyok, s hogy mit dolgozok? Csak azért lenezel mert nem tartom magam többre más embereknél? Amikor tejet veszel akkor te fejed meg a tehenet? Ha nem akkor miért nézed le az egyszerű embert? Ha valakinek üzleti ugyben kell külföldre mennie akkor szinte biztos vagyok abban, hogy van annyi tartaleka hogy ne haljon éhen. Ha meg annyira fontos neki a fejlődés meg a pénz hogy mégis fertőzött területre megy, fittyet hányva mások egészségére önnön maga celjaiert akkor sem tiltanam meg hogy hazajojjon, feltéve ha a celorszag beengedi, viszont ellenőrzött körülmények között térjen haza és vállaljon 2 hét karantént, ez az ára. Én abban az esetben tiltottam volna meg teljesen az országba való belépést ha az illető nem itt él. Tudom hogy ez a megoldás sem járt volna károk nélkül de csak így tarthattuk volna távol hazánktol a vírust. Én személy szerint nem félek betegségtől, viszont ha objektíven csak a vírus tavoltartasat nézzük ez lett volna az egyetlen megoldás. U. I. Utazzon mindenki oda ahova szeretne nem érdekel csak el mondtam a véleményemet, ne haragudj rám. Joejt u. I. 2. Különben is kár ezen rágódni a vírus már itt van
2020. márc. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem nézem le az egyszerű embert, a legtöbb barátom egyszerű ember, jó szakmunkás, vagy mester. Én lettem inkább leoligarcházva, mert ugye csak szórakozásból utazgatnék... Az ilyet nem tűröm kéretlen szavak nélkül.

Holott évekig vártam olyan állásra, hogy végre nyugtom legyen. De a cégnél már működik, hogy aki fertőzött környékről jön, 2 hetet otthon marad, és onnan dolgozik. De semmi esetre sem az van hogy ne jöhessen vissza.

2020. márc. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!