Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi bajom lehet?

Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Gyakran elájulok, szédülök. Az ájulást általában orrvérzés előzi meg, ennek ellenére a vérnyomásom alacsony 95-110 között szokott lenni általában, de előfordul, hogy még ennél is alacsonyabb. Folyamatosan fáradt vagyok, pedig szinte minden nap több, mint 10 órát alszok. Nem ritka, hogy 12-16-18 órát is végigalszok. Gyakran "remegek", (a szám széle vagy a szemhéjam, néha a kezem is, ha valamilyen stresszes helyzetben vagyok). Gyakran begörcsöl a mellkasom és ilyenkor nem kapok levegőt, néha annyira rossz, hogy le is kell ülnöm egy pár percre. A legrosszabb pedig, hogy féloldali, lüktető fejfájásom van havonta 1-2 alkalommal (bal szemöldököm fölött) ettől is szédülök, hányingerem van, úgy érzem, mintha hirtelen teljesen kiszáradnék.

Voltam laborvizsgálatom, a vérképem teljesen rendben van. EKG vizsgálaton is voltam a panasszal néhány éve, de az is rendben volt.



2020. márc. 6. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Vagy úgy kamu ahogy van, paradoxon (önmagával ellentmondó) tüneteket írtál le, vagy nem tudsz jól fogalmazni, vagy nem egy időben történnek.

De ha téves a feltételezésem, akkor egy neurológut (esetleg pszihiátert) kell felkeresned.

2020. márc. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

* neurológust

* pszichiátert

2020. márc. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha alacsony a vérnyomásod,akkor az már magában okozhat szédülést, vagy el is lehet miatta ájulni. A féloldali lükető fejfájás migrén,vagy migrén jelleg fejfájás. Iszol elég vizet? Fontos lenne naponta legalább 2-2.5 liter VIZET meginni! Az emeli a vérnyomást is és segíthet a migrén megelőzésében is és jó lenne a fejfájást kivizsgáltatni neurológián. Szinte biztos,hogy a mellkasi fájdalmad pszichés alapon van.
2020. márc. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jártam mindkettőnél. Neurológiáról küldtek át pszichiáterhez kivizsgálásra. Depresszióval, szorongással diagnosztizáltak anno, szedtem többféle SSRI-t, de mivel nem használtak, antipszichotikumot is ráállítottak egy rövid ideig. Egy másik pszichiátert is felkerestem, mert nem javultak a tüneteim, aki leállított az összes gyógyszerről, amit addig szedtem és elég döbbenten fogadta, kifogásolta, hogy mi értelme volt így begyógyszerezni.. Már körülbelül 5-6 éve küzdök ezzel a túlalvással, ájulással, szédüléssel. A fejfájással pedig több, mint 10 éve, arra csak erős fájdalomcsillapítót kaptam és azt mondták ne stresszeljek. :S

Egyik ájulásom alkalmával azt mondták a mentők, hogy a vérnyomásommal lehetett valami (amikor magamhoz tértem normálisnak mérték).


Az egészséges étkezésre, elég folyadékbevitelre próbálok figyelni. Jó lenne, ha vízivástól elmúlna. Megpróbálok többet inni, hátha.


Azért tettem fel a kérdést, mert mindenféle orvosnál jártam már, de nem tudják mi lehet ez. Hátha valakinek van tippje. Gondolom, ha az orvosoknak nincs, akkor itt se lesz, de hátha. Volt már, hogy neten találtam választ a problémámra és nem szakembernél (aknes voltam sokáig, egy csomó krémet kipróbáltam, amit a bőrgyógyász felírt, de semmi nem segített. Feltettem neten a kérdést, hogy mit tegyek, azt javasolták, hogy ne igyak tehéntejet. Mióta nem iszok teljesen elmúlt az aknem. Szóval valami ilyen tippben reménykedek :S hátha megoldja valami kis apróság a problémát)

2020. márc. 7. 00:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Értem. Nekem is voltak pszichés problémáim fiatalabb koromban,ami akkor nyombélfekélyig durvult,de akkor még ('80-as évek eleje)nem volt nagy divatja a pszichiátriának. Akkor múltak el a panaszaim,amikor az életem megváltozott (férjhez mentem, szültem). Azóta semmi problémám nincsen. A migrént leszámítva,de az más. Szerintem Neked is van valami az életedben,amivel nem vagy elégedett, nem elégít ki. Ha erre rájönnél, és változtatnál rajta,akkor a pszichés eredetű problémáid megoldódnának. Nekem nem lett rá szükségem végül,de javasolták,hogy keressek fel kineziológust.
2020. márc. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!