Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Olyankor mit lehet csinálni,...

Olyankor mit lehet csinálni, ha majdnem elájulsz az utcán?

Figyelt kérdés

2 hete voltam így, szerintem influenza volt. 2 nap is, hasmenéssel, padokat vadásztam mindenhol, mert majdnem összeestem többször is, kegyetlen volt.


Legszívesebben csak letérdeltem volba a földre, mert nem vittek a lábaim, szédelegtem, szószerint a lélek is kiszálkt belőlem.


Fogalmam sincs, mi lett volba, ha összeesem, észrevesz-e valaki, mit csinálnak.


2020. márc. 7. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyik reggel a buszon rosszul lettem. Leszálltam és ültem BP egyik legforgalmasabb buszállomásán, metró állomásán. Ültem a hideg padon, kb a csövik között és remegett a kezem. Féltem, hogy nem lesz erőm felkelni sem. Nagy nehezen hazamásztam, de rendkívül elveszettnek éreztem magam. Féltem, hogy ha itt és most odamennék valakihez, hogy rosszul vagyok vagy ilyesmi, mit tenne? Ott hagyna? Én vajon mit tennék fordított helyzetben?
2020. márc. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez a Tesco bejárat után volt, egy ember jött oda a sok százból, pedig nincs csöves kinézetem.

Szerintem az embereket hidegen hagyja, pedi ez vidék.

2020. márc. 7. 23:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem egy rosszul levő ember hagy hidegen, hanem azok a csalók akik így próbálnak lehúzni. Sajnos sok negatív tapasztalatom volt már, jól szituált, de rossz szándékú segítség kérőkkel. Ugyanez van a drogosokkal, sajnos irtózom tőlük. Ugyanakkor en is félek, hogy ha egyszer történik velem valami, fog e valaki segíteni. Sajnos ez kétélű dolog.
2020. márc. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Velem is megtörtént már hasonló. Le kellett szállnom a buszról és elkecmeregtem egy padig, de nekem az volt az érzésem, hogy ha elájulnék akkor előbb rabolnának ki, mint hogy segítsenek. :/
2020. márc. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mielőtt elájulnál szólíts le valakit, és mondd hogy "rosszul vagyok, kérem, hívjon mentőt!" Ha már ülsz a földön, és az emberek elmennek melletted, próbálj meg egyértelműen megszólítani valakit "Asszonyom, ön, a piros kabátban. És szintén konkrétan megfogalmazni, mit vársz tőle. "Cukorbeteg vagyok, vegye ki a táskámból a kockacukrot." "Azt hiszem szívrohamom van, hívjon mentőt"

A konkrét segítségkérést sokkal kevesebben utasítják vissza, mint ahányan maguktól lépnek egy ilyen szituációban. Ha te választasz ki valakit és egyértelműen hozzá fordulsz, lecsökkented azt a hatást, hog az emberek egymást utánozzák, és ha valaki látja, hogy öten elmennek melletted, nagy eséllyel ő is így fog tenni. Hiszen a többiek úgy ítélték meg, hogy nem kell segíteni, nincs nagy bajod, nyilván igazuk van.

Ezen kívül, ha tőled hallja, hogy mentőt kell hívni, akkor az sem fenyegeti, hogy esetleg megszólít, te meg durván elzavarod, mert tényleg csak részeg vagy, esetleg kihívja a mentőt, te meg közlöd, hogy nincs semmi bajod, hagyjanak békén...

2020. márc. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
17ben reggel hajnalban a buszon lettem rosszul. Én is féltem szólni bárkinek is. Miután leszálltam kicsit álltam egy helyben (nem volt a közelben pad) mely levegőket vettem, mondogattam magamba nem ajulok el, nem ajulok el. Kicsit jobban lettem, ettem pár falatot is utána.
2020. márc. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!