Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhatja az ilyen izomráng...

Toma9999 kérdése:

Mi okozhatja az ilyen izomrángást?

Figyelt kérdés
Körülbelül olyan érzés mintha rángana a szemhélyam, csak felkarban, alhasban, és comban jelentkezik leginkább. Orvos magnéziumhiányra gyanakodott de egy hét magnézium szedéstől nem sokat javult. Azt fontos hozzátennem, hogy elég stresszes ember vagyok és viszonylag sokat ülök. (Volt is miatta ülő ideg problémám). Egyébként a rángás nem fájdalmas és hamar abba is marad (1-2-t ráng, néha kicsit többet) inkább csak a jelenléte frusztráló.

2020. márc. 11. 01:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Lassan két éve van jelen nálam is ez, legalábbis a többi másik mellett egy tünet, egy helyben toporgok még mindig.
2020. márc. 11. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 macbarbie válasza:
100%

5-6 honapja a fejemtol a talpamig mindenhol ráng az izom

Igen stresszes hónapok állnak előttem, valoszinuleg ez valtotta ki.

voltam szinte minden neurologiai vizsgalaton, negativ eredmennyel zarultak, nem volt semmi vitaminhianyom sem

Jóindulatú izomrángás szindróma (BFS)

Ha nem tapasztaltal izomgyengeséget/izomfogyást akkor nagy baj nem lehet ( szerintem)

Ha kevesebb lesz a stressz az életedben, a rángások el fognak tűnni, vagy enyhülni fognak:)

2020. márc. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Eléggé stresszes vagyok alapjáraton, szóval simán lehet. Köszönöm :)
2020. márc. 25. 23:29
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Szia.


Nekem tavaly május, június körül kezdődtek ugyan így, kis rángások mindenhol, aztán néha több is egy nap, néha kevesebb, hol csak 1-1 rángás, hol tovább tartott. Nagyon nagyon sokat stresszeltem az elmúlt években. Más tünetem ennyi idő alatt nekem sem volt. Szóval úgy látszik többünknek is hasonló panaszai vannak itt, egy közös pont a stressz. Sokáig nem akartam elhinni, hogy ettől is lehet, de úgy látszik igen.

2020. ápr. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Hogy vagytok?


Nekem december-februar kozott voltak izomrangasaim, akkor voltam neurologusoknal, vizsgaltak eng vel stb, de nem talaltak semmi komolyat.

Most par napja visszajottek a rangasok, es elegge idegesitenek.

Felek, higy als vagy valami egsebb remalom.


Szedek en mindenfele vitamint, de hat...


Nem latom a kiutat

2020. máj. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, es nekem is mindenfele rang. Foleg a vadlim, combom, karon.
2020. máj. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én sajna nem modnhatnam hogy jobban ha gondolod írj ram privatban belinkelek egy dokinak írt lebvelet abban benn van az én gondom ról sok minden, igaz megoldás nem.
2020. máj. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 plonsk válasza:
100%

Sziasztok, hogy vagytok? Nekem is ez van! Plusz enyhe zsibbadás, néha izomfájdalom. Neurológusi fizikális vizsg. Negatív Metabolikus ok a gyanú.

Nektek javult a helyzet?

2020. júl. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

metabolikus ok?

és az mi? mit lehet vele kezdeni?

Én ma voltam a 6.!!! neurológusnál, aki szerint semmi komoly, szedjek izomlazítót, lazuljak stb... :/

2020. júl. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 plonsk válasza:
100%
Anyagcserezavar. És még a 6. Neurológusnak sem hiszel? Szerintem nálam is a stressztől, szorongástól van, én nem gondolok másra.
2020. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!