Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rendeltem egészségügyi maszkot...

Rendeltem egészségügyi maszkot Kínából, tudom, hogy idióta kérdés, de lehet rajta vagy a maszkon belül vírus? Biztonságosan használhatom?

Figyelt kérdés
S egyáltalán a csomagokat beengedik az országba, mert ugye holnaptól beutazási tilalom lesz Kínából, Dél-Koreából és Olaszországból.

2020. márc. 11. 15:05
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
A Nap is jó ötlet, köszi! Akkor nem fújom le alkohollal. Nem áztatni akartam, csak kívül-belül átfújni.
2020. márc. 11. 17:11
 12/16 anonim ***** válasza:

Akár 9 napig is életképes a tárgyakon:


[link]


Az eredeti angol nyelvű cikkben van egy táblázat, amiben a tárgyak anyagai szerint fel van tüntetve,hogy min meddig él meg, és az is, hogy melyik fertőtlenítő mennyi idő után hat:


[link]

2020. márc. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Postán küldik? Mert akkor nem, hogy vírus nem lesz rajta mire megjön, de lehet hogy már le is cseng addigra a járvány.:D
2020. márc. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nem, repülővel jön, a múltkor is megérkezett egy hét alatt. Aliexpresszről rendeltem.


Amúgy ma volt a híradóba, a fertőzött országokból rendelt gyógyszereket, gyógyszer hatóanyagokat 14 napra karanténba teszi a kormány. Akkor talán a maszkot is karanténba kellene tennem?

2020. márc. 11. 19:28
 15/16 anonim ***** válasza:

Az hogy valamennyi vírus 9 napig aktív marad egy felületen még nem jelent automatikus fertőződést. 9 napnál többet fog utazni, és a levegő, hőmérsékletváltozás szétkapja.


Csomaggal történő terjedésre nem láttunk még példát, és ha így is lenne, már százmillió beteg lenne kb.


Elegendő a külsejét lemosnod. Mert az országba lépéskor már van esélye kívülről.


Egyébként megnyugtatásul: szerencsére nem annyira virulens, így az esetek elnyomó többségében kontakt alapján fertőződsz meg. Család, rokonok, munkahely, kiszolgálás, iskola, sporthely.


Még metrón, utcán, vagy boltokban egymás mellett sétálva minimális az esélye. Ezt megerősíti az, hogy eleinte relatíve egyszerűen vissza lehetett követni ki kitől kapta...


Tehát én ettől nem paráznék.

2020. márc. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ezt tudjuk most:


"Azt állapították meg, hogy a levegőben akár három óra, rézfelületen akár négy óra, kartonpapíron 24 óra, műanyagon és rozsdamentes acélon két-három nap elteltével is kimutatható az életképes vírus."


[link]

2020. márc. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!