Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg nincs egészségügyi...

Tényleg nincs egészségügyi kockázata a Kínából történő rendeléseknek?

Figyelt kérdés

Több helyen utánanéztem, hogy milyen egészségügyi kockázatokkal járhat, ha a koronavírus-járvány ideje alatt EBAY-ről kínai cuccokat rendelek. Szinte mindenhol azt írják, hogy semmilyen, mert a vírus gazdaszervezet nélkül 24 óránál tovább nem él, ezek a csomagok pedig rendszerint akár három-négy héten keresztül is úton vannak lezárva, lefóliázva, bedobozolva. Még a Magyar Posta is kért állásfoglalást a tisztifőorvosi hivataltól, és ők is azt mondták, hogy veszélytelen.


Arra lennék kíváncsi, hogy akik rendszeresen rendelnek Kínából, azok most is megteszik? Nincs bennetek aggodalom?



2020. febr. 13. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag nincsen, de én nem rendelek azért semmit
2020. febr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Rengeteg áru érkezik most is még Kínából és semmi gond nincs belőle. Mondjuk előbb-utóbb leállnak a szállítmányok onnan.
2020. febr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyi ideig jön az a csomag.

Állítólag 9 napig is életképes az a vírus. Nekem van január végén leadott rendelésem, melyek még nem érkeztek meg. Ha megjönnek akkor külön rakom őket, és majd csak akkor nyitom fel, ha már tisztázódott a vírus életképessége. Amúgy sem sürgős, ami benne van. Csak azért rendeltem, mert tudtam, hogy később már nem lehet a fertőzés elterjedése miatt és nem is lesz mit, mert leállt a gyártás. [link]

2020. febr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

A sok mellébeszélés és félretájékoztatás mellett itt egy korrekt videó a témában (sajnos angol nyelvű):


https://www.youtube.com/watch?v=6WLk-Mxydrk


Kb. a 16. perctől beszél arról, hogy a SARS-szal (ami szintén koronavírus) kapcsolatos kutatások eredménye az volt, hogy körülményektől függően 5-28 napig képes gazdatesten kívül egy felületen életben maradni a vírus!


Az alacsony hőmérséklet (4 °C környéke) és a magas páratartalom a legkedvezőbb feltétel. Magasabb hőmérsékleten és alacsony páratartalom mellett rövidebb a vírus túlélési ideje. Télen emiatt is gyakoribbak a vírusos fertőzések.


A Kínából rendelt csomagok kérésére is kitér. Az antlantai CDC intézet szerint:


"nincs bizonyíték, de valószínűleg alacsony kockázat".


Hát, nekem ez nem túl megnyugtató. Főleg egy zsugorfóliával alaposan körbetekert (jól teletüsszögött) csomagnál, ahol a pára se ki se be.

2020. febr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
hogy lehet azt megoldani hogy az anydeskkel két gépbe is beléphessünk? jelenleg ha be akarok lépni masodikba azt írja ki hogy lépjen ki az elsőből
2020. jún. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Már bárhol elkaphatod, főleg, hogy a környező országokba már rengeteg csoronás van, rohadtul unom már ezt a vírust. Románia pl: 6-700 új beteg azért nem kevés.. A gondom az, hogy rengeteg román, olasz, angol autóst kamionost látok nálunk az utakon, nyilván, hogy ki fog szállni előbb utóbb. [link]
2020. júl. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisebb az esélye hogy kínából rendelt hetekig utaztatott csomaggal elkapd, mint pl bemenni maszk nélkül gyógyszertárba, madaras tescoba,koncertre, csoportos rendezvényre.
2020. júl. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!