Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most mindenki a koronavírus...

Most mindenki a koronavírus vonalon lóg, vagy kivizsgáltatja magát már hőemelkedéssel is?

Figyelt kérdés

Elolvastam ezt a cikket:

[link]


És érdekel, hogy akkor ami itt írva van, az igaz? Tehát mindenképp kell a magas láz, a köhögés, a nehéz légzés, hogy gyanús esetként kezeljenek?


Ugye még nagyon az elején vagyunk a dolognak, és azért a lakosság jelentős része nem volt külföldön, vagy nem érintkezett azzal a 13 emberrel, de nyilván terjed, mert lehet többekben még csak lappang.


Szóval igazából arra vagyok kíváncsi, hogy mikor kell azt mondanom magamban, hogy igen, ez lehet az, és jobb lenne nem a háziorvoshoz menni?


Mert nyilván most nem fognak mindenkit befektetni hőemelkedéssel, vagy levertséggel, pláne úgy, ha nem is járt külföldön, vagy nem ismer fertőzött beteget a közvetlen környezetében.



2020. márc. 11. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:
68%

Ha nem vagy beteg, enyhe tüneteid vannak NE menj sehová. Maradj otthon.


Már most sincs elég ágy valószínűleg a karanténos embereknek.


Még a gyanús eseteket is otthonmarasztalják (érintkeztek az irániakkal / külföldön jártak és magas lázuk van... ismerősöktől hallottam)


Kórházba csak a súlyos esetek fognak kb innentől kerülni.

2020. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
59%
Igen, ez egy jó kérdés! Nem mindenkinél jár magas lázzal. És a háziorvos vizsgálattal nem tudja eldönteni,hogy a jelentkező tüneteket koronavírus,vagy más okozza-e. Ilyenkor célszerű felhívni a megadott zöld számot és ott jelentkezni.
2020. márc. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!