Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kijöhet itthon a vesekő?

Kijöhet itthon a vesekő?

Figyelt kérdés
Kedd hajnalban kerültem be a sürgősségi ügyeletre amikor olyan szintű görcseim voltak hogy sírtam a fájdalomtól és nem tudtam kiegyenesedni. Megvizsgáltak 6 óra alatt lett eredmény 7x5mm vesekő. Kaptam diclacot itthonra amit napi 2x kell szednem, és rowatinexet is kaptam azt 3x1ben kell szednem. Enyhe fájdalmam van, folyamatosan szúr a jobb oldalamon de még kibírható. Kedden kell visszamennem kontrollra, van esélyem addig produkálni valamit? :) ja és lány vagyok :) 27 éves ha ez számít :D bármilyen válasznakm örülnék kicsit kétségbe vagyok esve. :) tegnap volt 37,8 a hőemelkedésem de a papíromra az van írva hogy csak láz esetén kell visszamenni, azóta jobb is.
2020. márc. 12. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Elöfordulhat, hogy kijön, de nem túl valószínü, mert túl nagy a kö.

Viszont ha a kö kijön,az igen fájdalmas, legalább annyira, mint a vesegörcs.

2020. márc. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ilyen esetben akkor mit fognak csinálni ha nem jön ki?
2020. márc. 12. 10:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Különbözö módszerekkel szét tudják törni a követ kicsire és akkor nem gond, ha távozik.
2020. márc. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nagyon fájdalmas, csak azt nem értem, mi tartott ezen 6 óráig? Hasi UH-n ha csak rápillant a monitorra az orvos, azonnal látható a kő.

De ahogy eddig nem okozott panaszt, nem biztos, hogy ezután fog. Az is lehet, hogy ha kimozdult, simán el is fog távozni. Ha nem, akkor az orvos dolga eldönteni, hogyan távolítsák el. Addig is szedd a gyógyszered, igyál sok sok folyadékot, és mozogjál sokat.

2020. márc. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát mindnre várni :D vérvétel, hasi uh aztan urológus majd veseröntgen :D aztán lett biztos eredmény :D bízom benne hogy lesz valami mert rettegek újra attól a fájdalomtól. köszönöm!! ment a zöld kéz!
2020. márc. 12. 12:23
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Rowatinex elvileg jó erre.

Attól is függ milyen az elhelyezkedése, de így méretre nem hiszem, hogy ki tudna jönni, túl nagy szerintem.

2020. márc. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 6 darab vesekövem volt. Van még 5. 3 jobb vesémben, 2 balban. November 10-től Január 20-ig szenvedtem az elsővel. Úgy fájt, mintha levágták volna az oldalamat. Folyamatosan, megállás nélkül, 2 teljes hónapig. Beleőrültem. Kétszer zúzták, legalább 5-ször voltam kórházban vele. Majd egyszer kijött kakilás közben január 20-adikán. Most megint elkezdett fájni. Szóval kijöhet, de sokat fogsz vele szenvedni.
2020. márc. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!