Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Olaszországban miert van tobb...

Olaszországban miert van tobb koronavirus halott, mint mashol?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, h ott a zavargások miatti aldozatokat is "koronavirus aldozatnak" kategorizaltak.

2020. márc. 13. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

[link]


[link]


Milyen zavargások...?

2020. márc. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Lehetséges okok:

- agresszívabb törzs nagyobb arányú terjedése, akár új mutáció

- jelenleg úgy néz ki, az első diagnosztizált eset előtt már egy hónappal terjedt a vírus, csak nem tudtak róla (lappangási idő, enyhe esetek)

- rengeteg turista

- országon belüli nagy mobilitás

- életmód: pl. szorosabb kontaktok (puszi-puszi), ücsörgés a kávéházakban stb.

- az elején nem vették elég komolyan; mi (meg fél Európa) az ő hibájukból is tanulunk


Semmilyen zavargásról nem hallottam, pedig betegen fekszem itthon, van elég időm híreket nézni / olvasni.

2020. márc. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 macflower ***** válasza:
56%
Olaszországban a várható élettartam 82,5 év. Rengeteg az idős ember. Ezért.
2020. márc. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó, a nem a várható élettartam számít, hanem az átlag életkor (ha már itt tartunk)

DE!

1. az átlag életkor csak 3 évvel magasabb, mint pl. Németországban. Egész Európában magas az idősek aránya.

2. Dél-Koreában a fertőzöttek 30%-a (!) 20-29 éves korosztályból kerül ki. Szóval nem igaz, hogy a fiatalok "védettek".

2020. márc. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy védettek? A halottakról volt szó. Azok átlagéletkora meg 80 körül van. Az olasz lakosság meg az egyik legidősebb.(ugye a mediterrán étrend)
2020. márc. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 macflower ***** válasza:
100%

Valóban nem a várható élettartam számít hanem az átlag életkor. Viszont érdemes megnézni a Dél-Koreai adatokat.

Dél-Korea a világon talán a legjobban deríti fel az új fertőzötteket így hatékonyabban tud fellépni a vírus ellen. Ezzel szemben az olaszoknál a 21-23 ezer körüli hivatalos fertőzöttségi szám ennyi haláleset mellett valószínűleg az 5-szöröse akik jelenleg nincsenek a járványügyisek szeme előtt és jelenleg is több ezer megbetegedést okoznak naponta. Ezért van (lenne) a karantén. Szingapúr és Dél-Korea olyan ügyesen képes kezelni ezt a helyzetet hogy ugyan kényelmetlenebb az élet mint a vírus előtt de nem nullázza le a gazdaságot...

2020. márc. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Pl ezert.

Nem birnak a seggukon maradni

2020. márc. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!