Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hordjam -e a DIY maszkokat,...

Hordjam -e a DIY maszkokat, vagy ne?

Figyelt kérdés
A mai napon 2 db szájmaszkot készitettem Koronavirus ellen, forró fokozaton mosható, fertőtlenithető anyagokból. Sokrétegű, sűrű szövésű textilből vannak, ay orrnyergen formára alakitható fémbetétes részekkel. Oldalt sehol sem megy be levegő, de lélegezni lehet rajta, ha nehezebben is. Kikutattam, mely anyagkombináció alkalmas, ebben sok ma is a vita mondjuk. Tettem oka, hogy a maszk hiánycikk és ha forgalomban lenne, sem védene, mert vékony. Most a párom megnézte és mondta, hogy az utcán ne viseljem, mert kiröhögnek vele, ugyanis -egyelöre- senki sem visel. Pedig kellene mindenkinek szerintem, mert Tirolban vagyunk. A kérdésem: megkockáztassam a feltűnést, kiröhögtetést, esetleg pánikkeltéssel való gyanúsitgatást, hogy -a szivacsos vastag textilmaszk is több, mint a semmi alapon- megvédjem magam, vagy ne?

2020. márc. 13. 23:37
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem vagy beteg, teljesen fölösleges maszkot hordanod.
2020. márc. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mivel a virus lappangasi ideje 20 nap is lehet, amikor tünetmentesen is fertözhet, aki elkapta, nemcsak a sajat vedelmemben hordanam. Biztos, ami biztos. :(
2020. márc. 13. 23:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Gondolom akkor fertoznel legjobban, ha kohognel. Kohogsz?
2020. márc. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos igen, de ez egyeb betegsegtöl van. Refluxom van, annak az idöszakos kiserö tünete, de, a koronavirus miatt, igy sok ma a felreertes, sokan megijednek, ha csak köhintek az utcan.
2020. márc. 14. 00:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha maszkot hordanál, még jobban megijednének. Ha azt gyanítod, hogy elkaptad, inkább maradj otthon.
2020. márc. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért ne hordanad, ha már megcsináltad?
2020. márc. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem most van időm itthon én is azt fogok varrni, a pinteresten van egy csomó szabásminta. Az ázsiaknál ez nem téma, ők akkor is hordják, ha nincs semmi.

Ha itt is elterjed (külföldön élek én is) én hordani fogom nem érdekel, ki mit szól hozzá.

Az a ciki, hogy vészhelyzetben is azt kell nézni ki mit szól hogy próbálunk a magunk módján megvédeni magunkat.

2020. márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 rnesos ***** válasza:
Szerintem mindenképpen hodjunk maszkot, még a leggagyibb is jó, bár az a viselőjét nem védi meg, de a másik embert igen. Amennyiben mindenki kötelezően hordaná a maszkot, akkor egymást védenénk és így mindenki védett lenne. Nem kellene az FFP2-3 maszkokat viselni, elegendő lenne a sebész maszk vagy a házi készítésű is. Sajnos nekem is csak házi készítésű maszkom van (porzsák szürőjéből)és hazon kívül viselem, hogy őszinte legyek személy szerint nekem rosszúl esik, ha máson nincs semmi. Hiszen akkor én védem őt, ő viszont nem véd engem. Miért is? (költői k.)
2020. márc. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!