Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet bárhogyan fertőtleníteni...

Lehet bárhogyan fertőtleníteni az 1-szer használatos maszkokat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a nevében benne van, hogy 1-szer használatos, de nincs rá valami házi praktika? Mert ugyebár nem vett mindenki belőle több 100 darabot.


A forró vízbe, hypoba, alkoholba mártás plusz szárítás jó lehet esetleg? Vagy a folyadék tönkreteszi?



2020. márc. 13. 20:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Az általad felsoroltak szinte biztos hogy tönkreteszik a filterszerkezetet. Hypo egyenesen veszélyes is.


Mondom mire jutottunk:

- Sütőbe ne tedd mert 70-80 fok és 1-2 óra is kell a vírusoknak.


A legideálisabb a germicid UVC lámpa lenne, ez nagyon jó hatásfokkal szétüti a vírusokat.


A nap UVA és UVB tartománya is virucid, de több idő kell neki. Ebolát fél óra alatt szétkapja egy sziklán.


Amúgy ha nem kórházban melózol és pl vásárláshkz veszed fel, vagy munkába menet akkor nyugodtan újrahasznosíthatod a kéz dupla fertőtlenítéssel (levétel előtt és után)


1-2 óra alatt nem éri annyi vírus aerosol.

2020. márc. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Ja és ez FFP2-3 maszkokra vonatkozik.


Az orvosi maszk szerintem necces. Mivel nem pillangószelepes, ezért nagyon hamar benedvesedik, és azt nem lenne túl jó újrahasznosítani.


Viszont itt is működik:

10 maszkod van, akkor 10 napig cserélgesd és pihentesd egy dobozban. Vagy a napon.


A SARS még a legdurvább esetben is 9 nap után inaktiválódik, ezesetben akár 2-24 óra alatt is ibaktívvá válik általában ha kiszárad.


Így ha nem boltban vagy kórházban dolgozol, swapping működhet.

2020. márc. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha nincsen benne fém, akkor tedd be egy percre a mikróba.
2020. márc. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ha a folyadék nem jó, akkor esetleg valamilyen gázzal? Például hypo edény aljára, maszk bele az edénybe úgy, hogy ne érjen a folyadékba, majd az edényt lezárva. Vagy ez nem hatásos?
2020. márc. 13. 22:05
 5/16 anonim ***** válasza:

Mikróba nem tenném. Egyrészt fém van benne mindegyikben. Kapcsok.


Meg leírtam 70-80 fok kell és 2 óra mire elpusztítja a vírusokat teljesen. Ezt tanulmányokból vissza lehet keresni. Azalatt összeég az anyaga teljesen.


A mikrohullám nem ionizáló sugárzás!


Gáz sem jó mert még a folyékony hypo sem teljesen biztos hogy inaktivál... jelenleg vitatott ez. Egy biztos több percre, fél órára is be kell áztatni hypoba, hogy érvényesüljön a virucid hatás. A 70% etil lenne jó, csak az se tesz jót a filternek.


Eleve a víruscsomag élettelen anyag, tehát pl a gázok nem fertőtlenítik.


Legjobb lenne a germicid UVC lámpa.

2020. márc. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az utolso elotti bekezedesed nem igaz
2020. márc. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Akkor milyen háztartásban előforduló gázt és gőzt javasolsz vírusinaktiválásra?


Arra gondolok, pl hogy nem egy aerob baktériun aminek szükséges oxigén.


Ózon pl valóban megoldaná, de házilag hogyan készítenél?

2020. márc. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem pl. van ózongenerátorom.

Azzal fertőtlenítem a klímákat is.

2020. márc. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Szerintem hamarosan hiánycikk lesz az ózongenerátor is :)
2020. márc. 14. 11:34
 10/16 anonim ***** válasza:

Kiváló ötlet amúgy...


Tippek hogy milyet vegyünk?


Másra is jók ezek később.


[link]

2020. márc. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!