Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha bölcsődében kezdek dolgozni...

Ha bölcsődében kezdek dolgozni, hazahozhatom idős anyukàmnak a koronavírust?

Figyelt kérdés
Előre is köszi!
2020. márc. 15. 06:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Persze.
2020. márc. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként bárhol dolgozol, vásárolsz, postára mész, akármit csinálsz, hazaviheted.
2020. márc. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Igen, sajnos... Én is attól félek, nehogy ráragasszak valamit anyukámra. De ez annyira kiszámíthatatlan. Mert nem csak a bölcsisek veszélyesek, hanem mindenki. Pl. tegnap az a két tahó bagózós a buszmegállóban, amelyik mindkettő még rondán köhögött is hozzá, úgyhogy inkább elindultam gyalog, mert mondom, ha jön is a busz, ezekkel együtt szálljak fel rá? Bunkóparasztok.
2020. márc. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a vírus nincs leltárba véve, bárki szabadon elviheti!
2020. márc. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Nemcsak azt, de bármi mást is. A bölcsődei dolgozók vannak kitéve a legnagyobb egészségi kockázatnak. A kisgyerekes szülők is tudják, hogy ők mindent elkapnak a gyerekeiktől.
2020. márc. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A virus nem a bölcsöde, vagy fentartójának tulajdona, ezért nyugodtan hazaviheted.
2020. márc. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt elfelejtettem írni, hogy anyukàm idős, cukorbeteg, magas vérnyomásos.

2020. márc. 15. 11:19
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Karanténozd el magad tőle.

Külön szoba, folyamatos fertőtlenítés, szellóztetés, különösen a közösen használt helyiségekben (konyha , fürdőszoba). Ha fizikai segítségre is szorul anyukád, akkor nagyobb a gond. Viselj maszkot, fertőtlenítsd a kezed, és imádkozz, ha nincs más hozzátartozó, aki segítei tudna az ellátásában.

De ez akkor is fontos lenne, ha nem bölcsiben dolgozol.

2020. márc. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van maszkod, otthon vedd fel. Moss kezet kb 150000x naponta. Ne ölelgesd és puszilgasd anyukádat és lehetőleg ne egymás mellett ülve nézzetek tv-t - legjobb lenne külön szobában. A kilincseket naponta törölgesd át otthon. NE köhögj/tüsszents csak papírzsepibe. Adj anyukádnak vitaminokat. Igyál sok folyadékot (mosd a torkodból a kórokozókat, így azok kisebb valószínűséggel tapadnak meg és jutnak a légcsövedbe). Az orrodon át lélegezz és lehetőleg anyukád is. A felületeket is törölgesd át, főleg amit közösen használtok.
2020. márc. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én eü-ben dolgozom. Képzelheted mennyire félek hogy hazahozok valamit. A településünkön nincs bölcsi, úgyhogy anyukám szokott vigyázni a 2 évesemre amikor dolgozom (1-2 nap egy héten, mert igyekszem úgy a többi műszakot vállalni amikor a férjem szabadnapos hogy ne kelljen a mamát leterhelni nagyon). Szóval elvileg ha beüt a nagy baj, kötelezhetnek engem is sokkal több műszakra hiába a részállásom. Azt se tudom lesz-e elég védőruha. De azért ne a nagyi vigyázzon a kicsire.......:( Szóval én is borzasztóan féltem az idős anyukám aki asztmás és cukorbeteg, így semmiképp nem ő fog unokázni amíg dolgozom.

Ettől függetlenül tudom hogy akárhonnan megfertőződhetünk, csak annyit tehetünk hogy betartjuk a szakemberek által javasoltakat és bízunk a legjobbakban.

2020. márc. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!