Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Heeelp! Aki élt már át epileps...

Heeelp! Aki élt már át epilepsziás rohamot, leírná, H mit érzett?

Figyelt kérdés
Milyen megélni, milyen emlékek maradtak róla, illetve mi történt utána?

2020. márc. 15. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Nekem kettő volt, valszeg alkohol miatt. Az első előtt homályosan láttam, a többire nem emlékszem, mert jött a roham. Közben nem vagy eszméletednél egyébként. Utána nem ismertem meg senkit, a címem sem tudtam. A másodikat már megéreztem, hogy jönni fog, ezt nevezik aura-jelenségnek. Egyébként nem vagyok epilepsziás, de a pia kihozta a dolgot.
2020. márc. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én egyáltalán nem iszom, epilepsziás sem vagyok, de tegnap megijedtem.

Napok óta köhögök. Most viszont jött egy görcsös, rángatós, abbahagyhatatlan köhögés, először pár napja csak totális elszédülésig, utána percekig nem tudtam felállni.

Tegnap este ugyanez, de -gondolom - teljes filmszakadás, mert a következő kép az, h lassan oszlik a sötét, mintha rosszat álmodnék, vagy nagyon hirtelen ébrednék, nagyon lassan tisztult ki a kép, s csatakosra izzadtam. Jó fél óra múlva bírtam lassan felállni, kimentem wcre, hánytam, hasmenésem volt. Utána lezuhanyoztam, lefeküdtem, nagyon mélyen aludtam reggelig.

Párom volt mellettem, de ő nevetett, vak, csak annyit érzékelt, h rángok és vicces hangokat adok ki.

Szóval most kicsit beparáztam...

2020. márc. 16. 09:26
 3/4 anonim válasza:
100%

Az epilepsziás rohamnak több megjelenési formája van. Amire te gondolsz, az a grand mal roham, de vannak más típusok is.

A nagy roham alatt elveszíted az eszméleted, megfeszülnek az izmok. Ezért lehet, hogy megrándul itt-ott. Az állkapocs is összeszorul, el/megharaphatod a nyelved. A roham elején egy fura hangot adsz ki, mert kipréselődik a levegő a tüdődből, de ez egy hang csak, nem több. A roham után nagyon zavart leszel sokáig, akár órákig is. Szédülés, félrebeszélés is megtörténhet.


Én például nem ismertem fel a párom, édesanyám, csak a testvérem. Nem emlékszem a roham után csak pár pillanatra, kb egy óra kellett ameddig teljesen magamhoz tértem.

2020. ápr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 éves korom óta(9 éve)vagyok epilepsziás.Nagy részt előtte szédülök,fáj a fejem és szédülök,remegek után elájulok és teljes szakadás úgyhogy innentől nem emlékszem.
2020. okt. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!