Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha holnap megyek bevásárolni...

Ha holnap megyek bevásárolni Nagyszüleimnek mire figyeljek hogy ne fertozzem meg őket ha lappang bennem a koronavirus?

Figyelt kérdés

Az alap hogy az ajtajuk elé teszem

Az ételt nem köszönünk nem érintkezünk stb.. de pl ha a kasszas megfogta az ételeket akiben benne van a vírus ? Vagy én a kezemmel? Mi a maximális védelem ebben az esetben velük szemben ? A tárgyakról nem mászhatnak fel rájuk ?


2020. márc. 17. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Amit csinálsz, az jó. Ha nagyon félted őket, akkor kérd meg, h töröljék at valamilyen fertőtlenítő szerrel a csomagolást, és mossák meg a gyümölcsöket/zöldségeket lehetőleg gumikesztyuben.
2020. márc. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak dobozos dolgokat vegyél.


Mossák le a dobozokat 70% alkohollal. Ami gondolom nincs, így kesztyűben szappanos vízzel szépen sikálják le a tejet, dobozokat, gyümölcsöket, kenyereszacskót.


Minden süssenek meg jól.


Péksütiket, grillpultot kerüld.

2020. márc. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is viszek nagymamámnak (80 év dohányzás, magas vérnyomás szal minden ami kell...). Az ajtajához teszem, ő pedig fertőtlenítős ronggyal áttörli a cuccokat, mielőtt hozzáér.
2020. márc. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pékárut kerüld, ami nem becsomagolt. Tescoba ma láttam egy embert aki a zsemlék közé puszta kézzel nyúlt bele és túrta végig. Rá is szóltam, hogy akkor vedd meg most már az összeset, még neki ált feljebb aztán még majdnem én kaptam a taslit.


Csak olyan terméket vegyél, ami be van dobozolva. Rakd az ajtó elé. Ők vigyék be, utána mossanak kezet. A csomaghoz pár órán keresztül ne nyúljanak (addig a vírus nem éli túl rajta). Így valószínű nem kapják el. :)

2020. márc. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 Az a gond, felületeken változó. Műanyagon 3 napig is meglehet, vagy acélon.

Máshol általában 2-24h.


Legbiztosabb a kesztyűs lemosás szappanosvízzel. Az megköti és szétcsapja a lipidburkot. Az ujjlenyomatokba ragadtakat is. Kézen egyébként még az etilnél is jobb.

2020. márc. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bár eltelt két nap a kérdés kiírása óta, de még jól jöhet:

A legújabb becslések szerint az új típusú koronavírus

levegőben 3 óráig,

rézfelületen 4 óráig,

kartonpapíron 24 óráig,

műanyagon és rozsdamentes acélon 2-3 napig tud aktív maradni.

2020. márc. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!