Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lesz így velünk, megfogunk...

Mi lesz így velünk, megfogunk halni? Az olaszorszàgi szàmok felfoghatatlanok szàmomra, én teljesen kikészültem.

Figyelt kérdés
Nekem gyerekeim vannak...:( Mi lesz velük, ha velem valami történik? Holnaptól karanténba vonulok, hiàba tart még a munkàm, és sajnos a home office nem opció nàlam..
2020. márc. 20. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Természetesen meg fogunk halni egyszer, de ezt a járványt legtöbben túlélik. Olaszországban 60 millió ember él, ehhez viszonyítsd a halottak számát!
2020. márc. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Plusz nézd meg, hogy rákban naponta hányan halnak meg itthon
2020. márc. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szeresd őket nagyon. Vigyázzatok egymásra x
2020. márc. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

No.

Eloszor is.

Olaszorszag nem idoben lepett, hanem az utolso utani pillanat utan.

Es mai napig nem tartjak be a szabalyokat.


60 millioan ellnek ott, nalunk 10 millioan.


Tehat ha minden olyan rossz lenne, mint naluk akkornis hatod annyian betegednenek/halnanak meg.


Ha nem tudsz home office-ra atallni, es nagyon felsz, akkor vegyel ffp3 szajmaszkot, mindegy mennyiert, es kezfertotlenitot.

Ne utazz tomegkozelkedesen, ne egyel menzan, keruld a tomeget.

Otthon mindig fertotlenitsd a kezed ha hazaersz, domestossal fertotlentsd, moss fel, kilincseket, kapcsolokat is mosd at.


Ha nincs kronikus betegseged, akkor a veszely sem komoly.

Ha ezeket betartod, nem lehet baj!!!

2020. márc. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Olaszországban is elsősorban az idősek (80+) halnak meg, köztük is többnyire olyanok, akik többféle más betegségben szenvednek.


Az imént olvastam egy cikket arról, hogy miért ilyen magas a mortalitás. Két okot említenek benne:


1) Olaszország a második legelöregedettebb társadalom a világon.

2) Az orvosok minden koronavírusos halálesetet annak írnak be, holott lehet, hogy az illető már végletekig legyengült pl. rák miatt, és a fertőzés már csak az utolsó csepp volt a pohárban.

2020. márc. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
Van valami alapbetegséged? Krónikus beteg vagy? Tudod az emberi h.lyeség hamarabb öl mint egy vírus.
2020. márc. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos nem lehet tudni, hogy mi lesz a vége.

Gyaníthatóan az Olaszországnál is rosszabb állapotok várhatóak.


A "felkészült" kormányunk MA(!) bejelentette, hogy kb. holnapra érkezik alapanyag, amiből majd elkezdik gyártani a maszkokat.

(Gyaníthatóan a járvány végére jut is majd mindenkinek.)


A másik dolog, hogy az olaszok sokkalta fejlettebb egészségüggyel rendelkeznek.

A nemzetközi 10-es skálán az olasz egészségügy 8 pontot kapott.

A magyar egészségügy pedig 2,8-at.

Ezek után el se lehet képzelni, hogy mi várható nálunk.

2020. márc. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a vàlaszokat! Nincsen krónikus betegségem, de a szüleimnek van, és velük élünk egy hàzban, de nem egy hàztartàsban, most én vàsàrolok nekik, csak maszkban vagyunk egy légtérben, azt sem sokat.

Értük is nagyon aggódom.. :( idősek màr, plusz maga vérnyomás, cukor...bàr jól kordàban tartva.

Pontosan ettől félek én is, hogy mi lesz a kórházakban...én is olvastam, ezt az értékelést,hogy mennyivel van lemaradva a magyar eg.ügy, sőt, azt is, hogy Lombardia az egyik leggazdagabb rész..

Egyébként, mintha màr az is megdőlni làtszana, hogy időseket érint főként, olasz orvos is nyilatkozott, hogy fiatal betegük is van.

2020. márc. 21. 05:56
 9/9 anonim ***** válasza:
33%

Össze kell fognunk.


Mindenkinek szállás kell és étel. Semmit nem ér a felhalmozot tartalék ha körülötted mindenki fertőz és haldoklik.


Maradj otthon. Hívd fel anyádékat.


Tartsuk a lelket egymásban. 🖖

2020. márc. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!