Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A koronavírus miért veszélyes...

A koronavírus miért veszélyes a cipő talpán?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen olvasom, hogy azért is veszélyes az utcára menni, mert ha pl előttem valaki fertőzött a földre tüsszent, és belelépek, akkor a cipőm talpával hazaviszem a fertőzést.

Viszont nem értem, így hogyan kaphatnám el? Nálunk az a szokás alapból is, hogy amint hazaérünk levesszük a cipőt az előszobában. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én nem szoktam tapogatni a cipőim talpát, sem a padlón fetrengeni. A vírus meg szerint nem "mászik le" róla, és kezd el máshol szaporodni....


Szóval valaki tud rá értelmes indokot, hogy miért kell vigyázni a cipőtalppal?



2020. márc. 27. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Sokan mennek be a lakásba cipőben, merészebbek még a kanapéra, ágyra, kisasztalra is felrakják úgy a lábuk. Ezesetben nem nehéz elképzelni, hogy fertőz.
2020. márc. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy az egyes mondta... másrészt a cipőtalpról por képződhet és aerosolok. Kisgyerek megfogdossa, már be is kapta.


Ezek statisztikailag okoznak nagy mintán problémát, egyéni esetben ha vigyázol akkor kikerülhető.

2020. márc. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Az #1-hez még annyit, hogy ahol kutya van és felugrik ide-oda, felviheti a bútorokra a földön lévő vírust, ami a cipő talpáról került a lakásba. Vagy kisgyerek.
2020. márc. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Ez csak propaganda. Kell a pánik keltés. Ha cipővel mégy be a lakásba, és ott leveszed és házicipőbe/papucsba bújsz, nem kapod el a vírzst.
2020. márc. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszélyes úgy, hogy ha külön helyiségben van az előszoba, ahol leveszitek a cipőtőket és nem járkáltok keresztül rajta mezítláb, hogy felhordjátok azután a kanapéra, ágyra. Legneccesebb, ha van otthon kisgyerek, aki a földön mászik és sokat nyúlkál a szájában. Sok lakásnak az elrendezése is olyan, hogy az élőszobából nyílik közvetlenül a többi helyiség, így könnyű széthordani mindenfele, sokan most úgy oldják meg, hogy lakás előtt leveszik már a cipőt.
2020. márc. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére nálunk nincs sem benti háziállat, sem kisgyerek. Cipővel nem járjuk végig a házat, amint belépünk az ajtón, rögtön levesszük. Meg amúgy is rendszeresen felmosunk, a cipő talpát meg egyébként se fogdossuk. Szóval így szerintem minimális az esély, hogy pont attól kapjuk el.
2020. márc. 27. 15:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ hol voltál.


Pl kertvárosban, utcán zéró esélye van. Eleve napon kb 30 perc amit kibír.


Egy bolt padlóján már keményebb az expozíció... és belvárosban, ahol még sokan járnak, ott fertőzött lehet az utca, pl olaszoknál ahol brutál járvány van.


Nyilván itt esélyekről van szó, hány %-ban jut át egy rászáradt cseppről a kezedre majd a szádba.


Pl egy fogantyúnál ez lehet 1 milliószor akkora.

2020. márc. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én Dettol sprayvel szoktam befújni a cipőtalpamat, amikor hazaérek és leveszem a cipőmet. Nem a leghatásosabb ellenszer, de ez van itthon és több mint a semmi.
2020. márc. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az is jó ha egy edény hypoban lemososod a talpát.
2020. márc. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!