Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » FFP2 maszkokat meddig lehet...

FFP2 maszkokat meddig lehet használni? Valamint lehet mosni vagy fertőtleníteni?

Figyelt kérdés

2020. márc. 28. 00:41
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Utolsónak igen szelepes maszk volt! Többieknek köszönöm a válaszokat. Úgy dontottem hogy a hajszaritos megoldast választom tisztitasra mivel nagy a készlethiàny és ha van is nagyon elszàltak az árak így nem megoldható hogy cseréljem a maszkokat
2020. márc. 28. 19:02
 12/21 anonim ***** válasza:

Én ezzel vigyáznék... nem tudom ki találta ki, de mindenféle olyan módszer ami aerosolokat ömleszt ki a levegőbe az veszélyes!


Kínában egy buszon a légkondis fűtés fertőzött össze egy rakás embert 4 üléssel is az utas előtt.


A maszkkülsején aerosolok leüllepednek, és a szűrőanyagba is kerül rendesen.


A hajszárítók gyakran nem fújnak elég meleget, a gyengébbek alig 55-60 fokot fújnak.


Fontos:


A SARS 60-80 fokon inaktiválódik folyamatos 6 perces időtartamon!


Ezért csak azt éred el egy hajszárítóval hogy jól a levegőbe kevered a megszáradt aerosolokat... illetve azt se tudni a magas hő milyen hatással van a tribo-charging anyagokra. Ezek elektrosztatikus anyagok, amik megfogják a partikulákat.


Egy sheet szerint ezeket polypropilén anyagból gyártják, és kitudja az mennyire bírja a hőt és nem olvad össze, sérül a szerkezete.

2020. márc. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

A 60 Celsius pont elég, hogy megölje a vírust;)

Ugyanis 60 fokon pusztul el!

2020. márc. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Kérdező Amúgy én írtam a hajszárító tippet. Nekem is ilyen maszkom van, én 2-3 napot pihentetem - addig másikat hordok - utána felvevés előtt átfújom 2-3 percig forró levegővel. Nekem bírta az anyag. Próbáld ki óvatosan, majd eldöntöd hogyan vált be.
2020. márc. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ja, ha megfertőzödik majd eldönti jó volt-e a módszer...


NEM inaktiválja 60 fokon 3 perc alatt a vírusok egy részét.


[link]


"Heat at 56°C kills the SARS coronavirus at around 10000 units per 15 min (quick reduction)."


Tehát reális, hogy inkább 80 fok kell neki, és az sem hajszárítóból, ott a széleken bőven lehül a levegő és csak szétporlasztod a lakásba.


Akkor már inkább rakd be a sütőbe 6 percre 80 fokra, nem légkeverésessel.


3 perc NEM elég! És nem garantálható, hogy mindenhol folyamatosan 60 fok volt az anyag.

2020. márc. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Vagy pihentetés legyen legalább 9 nap, így akkor magától inaktiválódik szabadlevegőn a vírusok elmyomó többsége.
2020. márc. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Jól van 70%-os, rád inkább NEM hallgatok! Te, aki a napoztatást ajánlottad maszk fertőtlenítésre, ami semmit nem ér, mert még azt sem tudtad itt a Földön nincs számottevő UV-C ami a sterilizáláshoz létszükséges! Ne oszd már az észt, okoska!!!
2020. márc. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A 60 Celsiust a fő tisztiorvos néni mondta, szerintem nálad jobban tudhatja;)
2020. márc. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#17, én tanulmányokból tájékozódok. Linkeltem is ...nem keresem vissza.


Ott pont vizsgálták azt, hogy egyes vírusok mennyi idő alatt inaktiválódnak a nap UVA UVB hullámhosszán. Mivel légkör kiszűri a germicid UVCt.


Arra jutottak 30 perc alatt inaktiválja az UVA és UVB is. Pont a napsütés germicid jellegét szerették volna felderíteni.


...

Ideális egy UVC cső lenne... 7000 Ft volt legutöbb.


...

Akárhogy is, ezerszer többet ér kitenni a napra és esetleg a szűrőanyagban marad némi aerosol... mint ÁTFÚJNI egy egyáltalán nem homogén meleg levegővel, a szobai légkörbe. Gyakorlatilag átfújod a maszkon a száraz aerosolokat és a port amin megtapad a vírus. Az ekektrosztatikus anyagban megtapad a vírus, de erős léghatásra átmegy rajta az fix.


Ennél károsabb baromságot nem hallottam még... akkor inkább ne csinálj vele semmit, mert akkor magától inaktiválódik a helyén a vírusrészecske.

2020. márc. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A tisztiorvos meg egy agyatlan barom.


Mondott már annyi ostobaságot, hogy kettéált a fülem. Pl azt is az elején hogy a tűnetmentesek nem fertőznek, meg hogy maszkot csak betegek hordjanak.


Azt a mamát már rég el kéne küldeni a f..szba.


Igen 60 fok megöli a vírusokat, 15 perc alatt, forróvízben mondjuk!!!


De nem egy inhomogén meleglevegő forrásban. Mérd ki FLIR kamerával ha nem hiszed.

2020. márc. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!