Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírus idején elvált...

Koronavírus idején elvált szülők gyerekei. Láthatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Röviden próbálom leírni a problémám.

40 éves nő vagyok nagyon súlyos krónikus betegséggel. Sajnos ez a betegség napi kezelést igenyel, steril körülmények között. Ferjemnek van egy különélő 15 éves lánya, aki kéthetente nálunk tölti a hétvégét. Beszéltük férjemmel, mivel én beteg vagyok, a kapcsolattartást, amíg lehet valahogy mellőzzük velem legalábbis.

A lánya és annak édesanyja viszont ebbe nem akar belemenni, mert mi az hogy miattam nem tud az apukájaval találkozni? Mert ha kijárási tilalom lesz, neki akkor is joga lesz hozzánk jönni.

Igaza van abban, hogy joga van hozzá, de nekem is ahhoz, hogy megvedjem a maradék egészségemet.

Mondtam a férjemnek is, hogy miért ne találkozhatnának? De úgy, hogy menjen el hozzájuk pl. Ebben a ferjem teljesen igazat adott nekem, de a lánya elkezdett "sirni", hogy ő akkor is jönni akar hozzánk. Ami fura, mert kb 2 szót sem beszél az apukajahoz, ha itt van, csak mobilozik + tv-t néz.

Külön költözni nem tudok, mert egy közös kis lakásunk van.

Olvastam, hogy a kapcsolattasi jogot felülírja az egészséghez való jog abban az esetben, de ha a szülő beteg. De mi van ha a szülővel egy háztartasban lévő fél a beteg?


Nektek erről vélemény? Hogyan oldanatok meg?


2020. márc. 28. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés, de mennyivel jobb a helyzet, ha a férjed máshol találkozik a lányával, esetleg a lány anyjával is, ha ő megy hozzájuk aztán haza megy hozzád? Ő ugyanúgy elkaphatja a vírust és haza viheti. Amíg nálatok van te vonulj el a szobátokba, a lány is csak egy helyiségben tartózkodjon, ha elment meg fertőtlenítsetek le mindent.
2020. márc. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kilélegzett levegőt nem tudja fertőtleníteni!!

Egyértelmű, hogy ne menjen most oda a lány. Nem 2 éves már, értse meg. Az én 4 éves lányom megérti, hogy nem megyünk most mamához...

2020. márc. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mondjuk azért péntektől vasárnapig nem lenne kellemes bevonulni egy szobába. :)


Igen, én is azt gondolom, hogy ebben az esetben tényleg mindenki maradjon már otthon. Ezt neki is meg kell értenie, és tényleg nem kislány már. Főleg,hogy folyton mondja is nekem,hogy a krónikus betegek az áldozatai a vírusnak. :/

2020. márc. 28. 15:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, aktuális-e még a kérdésed.

Szerintem a kulcs a férjed kezében van. Neki kell határozottan megmondania a lányának, hogy szívesen találkozik vele, csak nem a ti otthonotokban. A 15 éves lány ne "sírjon", ez szimplán egy elkényeztetett kamasz hisztije.

Amúgy nem is értem, minek akar bármelyik fél is találkozni a másikkal, ha a lány nem szól az apjához, az apja meg ezt tudomásul veszi.

A lány és anyja is egyértelműen utál téged és arra játszanak, hogy veled rosszat tegyenek. Ha te kezed-lábad törnéd, hogy nálatok legyen a lány, akkor pont nem akarna veled lenni.


Mellesleg: az én 6 éves fiam megérti, hogy nem megyünk a nagyszülőkhöz, pedig amúgy imádja mindegyiküket. A 15 éves lány meg hisztizik, hogy találkozhat ugyan az apjával, de nem annak a lakásában. No comment.

2020. ápr. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen igazad van. Ma beszélt a férjem a lányával és úgy néz ki megértette. Mondjuk nem akarom elkiabálni, mert lehet lesz még ennek hétvégéig utórengése. Mindig így szokott lenni, hogy elbizom magam, aztán mégsem úgy történik, mert alakítanak valamit rosszindulatból.
2020. ápr. 1. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!