Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az influenza járhat szaglás...

Az influenza járhat szaglás és ízérzékelés vesztéssel? Vagy ezt nem a betegség, hanem pl. , az orrspray is kiválthatja?

Figyelt kérdés
Egy hete beteg vagyok, végre kezdtem jobban lenni, de reggel óta nem érzek szagokat, ízeket.
2020. ápr. 2. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Ez a koronavírus egyik jellemzö tünete!
2020. ápr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Igen, ez az influenza egy gyakori tünete. Nem kell aggódnod, nincs benne semmi rendkívüli.
2020. ápr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Minden náthás betegség tünete, és az orrspray is okoz ilyet, de elvileg az influenza szezonnak vége, úgyhogy hívd fel a háziorvosod és kérj egy koronavírus tesztet
2020. ápr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nem annyira gyakori influenzánál...


COVID-nál viszont igen. Ez feltételezi az idegrendszeri érintettséget amúgy... ACE2 receptorok nagyon sok szövetben vannak, és a szaglás-ízlés elvesztése gyakori tünet ha az (szagló)idegrendszert támadja egy kór.


Szerencsére reverzibilis... eddig maradandó idegrendszeri károsodást nem írtak le... de sok szövet és szerv támadás alatt lehet a vírusfertőzéskor.

2020. ápr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Orrspray önmagában nem okoz szaglás és ízlés vesztést... ez tuti 😃 én orrcseppfüggő vagyok.


...

Tesztet emiatt nem fognak végezni amúgy, mert jobban vagy. Még a betegeket is kb csak akkor kezelik ha a fülükön veszik a levegőt.

2020. ápr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
5, de okoz, én is ráfüggök azokra a szarokra, évekig használtam kb 0 szaglásom volt
2020. ápr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

...de nem egy hét alatt.


Ehhez nagyon hosszú ideig krónikus mértékben kell tolni az orrcseppet hogy a keringés romlásával károsodjanak a szaglósejtek.

2020. ápr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

...és főleg nem így, hogy hirtelen elvész.


Olvassatok esetleírásokat, rengeteg esetben ez van, hirtelen vesztik el.

2020. ápr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Azért nem gondolnék a koronára, mert ott első tünetként hozzák fel. Viszont én egy hete köhögök, fáj a torkom, a köhögés is hurutos, de semmi lázam nincs, még hőemelkedés se.
2020. ápr. 3. 07:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon változatosak a corona tünetek. Tényleg.

Rengetek orvosi beszámoló van, ami utólag pozitív lett.


Persze bármi lehet, rengeteg influenzás is van.

Semmit se tudsz tenni, csak kivárni a végét.


Nálunk a cégnél egyre többen fekszenek így otthon..senkit se tesztelnek és bejárnak közben dolgozni a 60 év felettiek, elhízottak, krónikus dohányosok.


Kíváncsi leszek mi lesz a vége :(

2020. ápr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!