Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elég sok fertőzött van már. A...

Elég sok fertőzött van már. A passzív immunizálás vakcina helyett nem alkalmazható tömegesen?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 4. 00:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

Arra gondolsz, amit a svédek csinálnak?

Nálunk az egészségügy beleroppanna és nagyon sok idős ember meghalna. De jónéhány fialabbja is.

A svédeknél van elég orvos. Tavaly volt egy cikk -ha jól emlékszem a Der Spigelben-, arra panaszkodtak, hogy rengeteg orvos megy ki a magasabb fizetés miatt Svédországba.

Ha már a németektől is...

2020. ápr. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%

Sok fertőzött?


6-8 millió fertőzött kéne a nyájimmunitáshoz és az idősek körében is. Nem csak a fiataloknál hanem a teljes populációban.


A svéd módszer itthon katasztrófához vezetne... de attól félek, hogy náluk is az lesz. Nagyon sok szakember bírálja.


[link]


A gond az, hogy a svéd módszerrel sem fogják elérni a 6-8 millió fertőzöttet, mert akkor 60-80 ezer halottnak kéne minimum lennie optimista becsléssel... és kb ez 80-120 ezer intenzíves beteget jelentene pár hónap alatt. Ezt a svéd rendszer se bírná... ez teljesen kizárt. Egész európában nincs ennyi lélegeztető és ICU.


Tehát a nyájimmunitáshoz a svéd módszer is kevés... talán ha 1-2 milliót elérik, úgy hogy ezzel már bőven összeomlik az EÜ, és kb ugyan ott lesznek, mert extrém karantén kell és meghal rengeteg ember.

2020. ápr. 4. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A passzív immunizálás szerintem kockázatos, pláne, hogy A korona vírusnak ez már egy újabb faja. És ráadásul RNS vírus. Szerintem genetika is fontos a gyógyuláshoz, és én csak azt nem értem, hogy a gyógyult embereknek a vérét miért nem csekkoljak laborba mivel ugye a gyógyult ember vére ellenanyagot termel, tehát abból is lehetne nem kiindulni.


Elméleti kérdés lesz a gondolatmenetem amiket írok most!


Szóval csak elmélkedem!


2002-ben kevesebb áldozat volt a SARS nevezetű koronavírus járvány idején,mint most. Jobban utána olvastam most, mert én sem értettem ezt az egészet, hogyha elvileg hüllővírus volt akkor hogy tudott emlősökre mutálódni, bár erról még mindig nem olvastam de majd ezt is tanulmányozni fogom. Amit nem értek, hogy különbséget tesznek a Cov-2 és Covid-19 között. Először 2019 november 17-én vittek be egy 55 éves ázsiai férfit ő Covid-2-es vírussal fertőződött, kérdés, hogy vizsgálták-e hozzátartozók segítségével vagy a mobil technológia segítségével, hogy mely területeken járt a bácsi, mert ez is segítség lenne, hogy behatároljanak sok mindent és jobban megismerjék a vírust. Manapság már minden embernél van mobil, és a -cellainformációk remélem jól írom a technológiát- alapján be tudnák határolni a mozgását. Azt tudom már, hogy miért Covid-19 a neve és azt is hogy miért nevezték el koronavírusnak, igazából azt nem értem, hogy azért tesznek név alapján különbséget, mert mutálódott a Cov-2 de majd ennek később utána nézek. Azt tudjuk, hogy zoonózis betegségként kezdődött, tehát állatról emberre terjedő, a zoonózis ezt jelenti. Mondták, hogy Kínába piacon kezdődött, de olvastam, hogy valószínűleg hajóval hozták be a vírust, Vuhannál a Jangze folyó folyik itt egy másik nyom, ha ez így van, akkor a hajózási vállalatoknak kéne minden egyes hajóját csekkolniuk abból az időből, hogy honnan hova szállítottak milyen útvonalon, az útvonalak szakaszait is alaposan csekkolni, ha tudják melyik hajó onnantól kezdve lehet könnyebb dolguk van, bár mi van ha nem országból hanem a vízből származik akkor a víz-ből kéne mintát venniük, amit laborba vizsgálnak, vagy azt kéne tudni, hogy a Jangze folyóban élnek-e még kínai folyami delfinek, mert elvileg kihaltak, de mi van akkor ha elvándoroltak, és aztán vissza ami elvileg képtelenség, de mi van akkor ha mégis és közbe találkoztak egy bálna tetemmel, hülye gondolatmenet tudom, de mivel halakon nem marad meg mivel a hal nem emlős, maximum ha egy beteg delfin megcsócsált egy halat amit kifogtak a halászok, és ha a hal külső rétegén életbe maradt több napig a vírus, mert azt már tudjuk, hogy papíron 3 vagy 4 órát, műanyagon több napig, na de halon?! ezért a vízben élő emlősöket kéne feltérképezniük ami iszonyat nagy munka lenne. Mit akarok ezzel mondani, a lényeg most jön: A halott bálnák lebomlásakor a bálna mielőtt lesüllyed a vízfelszínen a gáz következtében felrobban, tehát a bálnák szabály szerűen szétrobbannak és a conservation biologist vagy magyarul természetvédelmi biológus szakemberek mesélték, hogy egy egy ilyen dolog nagyon veszélyes, mert nem csak a gázok miatt, de fertőzést is terjeszthetnek, egy bálna belsejében több minden lakik, hagy ne kelljen most felsorolnom. Azt tudjuk, hogy a bálnák olyan mélységekbe merülnek amiről az embernek nincs tudomása, és az óceánoknak több rétegei vannak, gyakorlatilag senki nem látta még az óceán alját, és vannak sötét más néven dark szakaszok is, ahol szintén vannak élőlények, ha nem mesterségesen előállított vírus, mi van, ha óceánból került elő, és nem mutálódott vírus csak egy újabb faja a koronavírusnak. Bár nem hiszem hogy vándorló halon meg tudna élni hosszabb ideig, míg a Jangce folyóba úsznak, de szimplán csak elmélkedés volt a részemről. Azt tudjuk, hogy emberre terjedő koronavírusnak 7 típusa van, és ebből vannak enyhébb lefolyásúak. Tudom hogy nem ez volt a kérdés, de ahhoz, hogy ezen kérdésre választ kapj, azt kéne tudni hogy hogyan sikeredett mutálódnia a vírusnak, vagy pontosan honnan származik, mert az izolációban az is segít, ha a kiindulási környezetet és a kiindulási környezet feltérképezését a kiindulási környezet kémiai térképét is ismernék a kutatók, vagy ha nem mutálódott, honnan származik, ez szerintem fontos lépés lenne a megértésében, mert több választ adna, hogy tudunk védekezni ellene.

2020. ápr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
* A betű elvan írva a korona vírus előtt, nem típus csak egy a betű, amit kisbetűvel akartam írni de vannak amúgy alpha beta, gamma és delta koronavírus alcsaládok, ahogy olvastam.
2020. ápr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem. A vírus neve SARS-COV2


Maga a betegség és a járvány neve pedig COVID-19 amit okoz (disease a vége)


Ugyan az a vírus mint az elején, bár már 8 törzs létezik, szerencsére nem rosszabbak mint a kiindulás.


...

A vakcinához:


Lényegében minden emberben egy vakcinakutatóközpont van. Az immunrendszer minden gyógyultnál legyártja az ellenanyagot. Ezt használják is, plazmakivonás és átadás betegeknek.


Viszont ez nem rentábilis több százezer embernél, és nem lehet kivonni annyi antianyagot.


Simán lehetne gyártani is génmódosított kecsketőgyben vagy baciban, de még ez sem éri meg.


Sokkal hatékonyabb ha megtanítjuk a szervezetet az antitestgyártásra. Vagy gyengített vírussal, vagy mRNS-el, amit ugyan úgy bacikban gyártanak majd hektoliterekkel. Ez már kész is van márc közepe óta, csak tesztelni és tömeggyártani kell... és sajnos megeshet hogy nem biztonságos / nem hat.

2020. ápr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Antianyag helyett antitestet akartam írnu. :)
2020. ápr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Értem, az elmélkedésem nagyon elméleti volt, mert azt is kéne tudni, szégyen de nem tudom, hogy a Jangze folyó édesvíz vagy sósvíz és a Kínai folyami delfinről is kéne tudni, hogy édesvízi vagy sósvízben élő emlős, de amit tudunk hogy nagyon keveset tudunk a Kínai folyami delfinekről, mert elvileg a köztudatban az van hogy kihaltak, legutoljára 2004-ben látták utoljára.
2020. ápr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Így már világos, azért Covid19 mert 2019-ben fedezték fel először.
2020. ápr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Köszönöm a kérdésem tisztázását, hülye kérdés volt, de fáradtan ahogy olvastam nem tudtam értelmezni.
2020. ápr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Akkor egy kérdésem lenne még. A nem költséghatékonytól eltekintve, amit emberi plazmából vonnak ki antitestet amiből ellenanyagot gyártanak, jól értelmezem, hogy az nem kockázatos, viszont a legyengített vírus vagy a hírvivő RNS tehát az mRNS információi által szállított teljes géntérképpel tudnak-e mit kezdeni a fehérvérsejtek, ha valaki pl. krónikus beteg? Ezt befolyásolja ha az illető amúgy is beteg, mármint tartósan beteg vagy egészséges embereknél is kockázatos, mármint írtad, hogy nem biztos hogy biztonságos vagy hogy hat.


Én értem hogy nem költséghatékony az ellenanyag előállítás, de mi a garancia, hogy egy legyengített vírus vagy egy mRNS segítségével az immunrendszer tud-e mit kezdeni a teljes információval és tud-e védekezni, pláne ha pl. krónikus beteg ettől függetlenül valaki. Ez is csak elméleti kérdés. Tényleg csak kíváncsi vagyok.


Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy melyik kevésbé kockázatmentesebb az emberi életre nézve, mivel ugye kevésbé ismerjük ezt a vírust. De gondolom itt nem csak ezek határozzák meg, hanem a vércsoport ugyanúgy, és az immunrendszer és a genetika is. Ha hülye kérdést kérdeztem akkor nézd el nekem.

2020. ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!