Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elég sok fertőzött van már. A...

Elég sok fertőzött van már. A passzív immunizálás vakcina helyett nem alkalmazható tömegesen?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 4. 00:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod, ez a gond. Nincs rá semmi garancia.


A SARS mRNS vakcinával az volt a gond, hogy túl erős immunreakciót okozott.


Avagy amikor az alany érintkezett a vírussal, maga az immunrendszer túlreagálta és megtámadta a szöveteket, összességében betegebb lett tőle az alany.


Több esetben amúgy alapból túl erős az immunreakció, és a tüdősejteket maga az immunrendszer irtja le. Ugyanis pl van egy olyan funkciójú immunsejt ami felismeri és elpusztítja a vírusos sejteket. Szóval egyes durva tüdőgyulladásokat maga az immunrendszer okozza, és emiatt kezelik néha immunelnyomással, szteroidokkal..

...


Állítólag a SARS vakcina túlzott immunreakcióját már javították, tehát van remény hogy jó lesz, de ez hónapok mire kiderül.


Ahogy az is hogy működik-e egyáltalán...


Mivel mRNS vakcinát még sohasem vetettek be élesben.


Emellett klasszikus vakcinákkal is kísérleteznek, csak azt nehezebb és drágább gyártani milliós tételben.


Meglátjuk... némileg más mint az influenza vakcina.

2020. ápr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a válaszod én is emiatt aggódtam amikről te írtál de jó hír hogy ezen már változtattak és hogy reménykedni lehet hogy segít. De bízni kell az embernek a saját szervezetében is ahogy írtad minden emberben van egy vakcinakutató központ és tudom hogy a szervezetben több profi programozó is van, tök cuki hogy az embernek ennyi segítője van, a szervezet amúgy egy csoda de tényes való hogy nagyon oda kell figyelni ilyen téren hogy érdemes e vállalni a kockázatot vagy sem ezen helyzetben. Köszönöm szépen mégegyszer a válaszod.
2020. ápr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

nem tudom a svédek mit csinálnak, nem hiszem


a passzív immunizálás azt jelenti, hogy a fertőzöttektől vért vesznek le, és azzal immunizálnak másokat, gondolom vércsoportnak egyeznie kell

2020. ápr. 6. 13:32
 14/18 A kérdező kommentje:
Nem a kérdéshez tartozik, de ha már felmerült, nem egészen értem ezt a túlzott immunreakció dolgot. Ha jól értem, akkor a vakcina gyártás teljesen egyértelmű dolog, csak a megfelelő arányt, mennyiséget kell eltalálni és kikísérletezni. De ha ilyen érzékeny a dolog, akkor gondolom az emberek között is hatalmas lehet az egyéni különbség, akkor hogy lehetséges, hogy egy vakcina szinte mindenkinek jó, azaz éppen megfelelő mértékben tartalmazza a szükséges molekulákat? Én azt gondolnám, hogy ez lehetetlen, ha az átlagot be is lövi valaki, olyan nagy egyéni különbségek lehetnek, felszívódás, immunreakció, kölcsönhatások tekintetéBen, hogy bármilyen aránynál is lesz hatalmas százalék, akinél az éppen nem megfelelő. Hogyhogy nem így van? És azt sem értem, ha csak a megfelelő dózis a kérdés, akkor minek az állatkísérletek? Gondolom embernél tök más lesz a dózis, mint egérnél, de a molekula ugyanaz.
2020. ápr. 6. 13:40
 15/18 anonim ***** válasza:

#14. Nem szerencsére egyáltalán nem így van.


Nem dózisfüggő... nyilván van egy minimális virustiter vagy mRNS ami kiváltja az immumreakciót és memóriát... de szerencsére van általános dózis.


A túlzott immunreakciónak ezer oka lehet. Főleg mert ez egy új technika, mRNS vakcinát még sohasem csináltak.


Sőt tudtommal a coronavirusokra sem volt eddig működő oltás. Igaz igény se volt rá, mert a nátha nem okoz gondot.


MERS meg SARS gyorsan véget ért.

2020. ápr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Egy kérdés érdekelne ezzel kapcsolatban, ez is elméleti kérdés csak, ne kombináljatok, ha valaki átesett a SARS-COV2-es betegségen úgy, hogy észre se vette, tehát nagyon enyhék voltak csak a tünetei, tehát már meggyógyult, és egészséges, de nem tudja, és csinálnak egy tesztet, akkor a teszt ugye negatív lett? A teszt képes arra, hogy kimutassa, hogy átesett a fertőződésen vagy csak vérvizsgálatból tudják megállapítani? És egy életre védett lesz, vagy csak a plazmából kivont antitestből előállított ellenanyaggal? Vagy ez is csak x időre ad védettséget?
2020. ápr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
* negatív lesz javítva
2020. ápr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

többféle teszt létezik, van ami a vírust mutatja ki, amikor még a garatban van, de később lehúzódik és CT mutatja ki, vagy egy másik teszt, ami az immunválaszt méri, és a betegség után is kimutatja


az immunitásról nem tudjuk meddig véd, de tipikusan pár év, nem örökélet, mondjuk nem is jellemző, hogy ugyanaz a vírus fog fertőzni 5 év múlva is, mutálódni szokott, influenzából is sokféle van, tehát az evolúció helyesen csinálta, hogy az iimunrends

zer memóriája sem örök, mert az fölösleges

2020. ápr. 8. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!