Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A hasnyálmirígy gyulladásnál...

A hasnyálmirígy gyulladásnál milyen gyakran jelentkeznek a fájdalmak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Még jópár éve kezdődött az erős hasi fájdalmam a gyomorszájam környékén. Ritkán jelentkezett de azért elmentem orvoshoz, vérvétel vizsgálatra küldött, ahol kiderült nincs komolyabb bajom.

Ezután néha-néha egy évben 2-szer kb erős gyomorszáji fájdalom jelentkezett, fájdalomcsillapító hatására elmúlt. Tavaly évben 2019-ben viszont október, november, december minden hónapban jelentkezett ugyanaz a gyomorszáj körüli fájdalom, és mivel egymás utáni hónapokban jelentkezett igy észrevettem, hogy közvetlen a menstruáció előtt 2-3 nappal jelentkezett a fájdalom. Egy bizonyos cégnek a készítményét kezdtem el fogyasztani januártól februárig. Azóta semilyen fájdalom nem jelentkezett, a puffadás megmaradt, de Espumisannal megszűnik.

Még az egész virus história előtt kértem időpontot gasztroenterológushoz is és több más vizsgálatra is de nem tudnak fogadni, azt tanácsolták, hogy majd május, június elején végezzük el inkább a vizsgálatokat, amikor lecsendesül ez a korona-ügy.

Nincsenek fájdalmaim már 4 hónapja, de félek, hogy előjön megint.

Nem biztos egyáltalán, hogy hasnyálmirigy gyulladásom van, én csak erre tippelek, emiatt az erős fájdalom miatt. De nem tudom, hogy lehet erről szó ez esetben, ha már 4 hónapja nem is fáj? Vagy milyen gyakran jelentkeznek a fájdalmak ha valakinek hm gyulladása van?

Étvágytalan vagyok biztos, de ez mióta létezem igy van, fogyás nem állt be, közérzetem is jó, csak aggódom,ameddig nem tudom megcsinálni a vizsgálatokat.

Szóval, aki tudna nekem erről kicsit részletesebb tájékoztatást adni, megköszönném.

21/L



2020. ápr. 4. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért a hasnyálmirigy-gyulladásnak több tünete van, nem csak a fájdalom. Pláne, ha akut, olyankor a fájdalom állandó és szinte csillapíthatatlan, jön a hasmenés, zsíros széklet, hányinger. Nekem még a vizeletemben is zsírcseppek voltak.. Kórházban kezeltek, nem akartam bemenni, de azzal riogattak, hogy intenzívre is kerülhetek.
2020. ápr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azok a tünetek nincsenek amiket te is felsoroltal, hanyinger sem jelentkezett eddig mostanában nyagatt neha de fajdalom nincs. Remelem hamar vege lesz a virus idoszaknak.

Koszi a valaszt!

2020. ápr. 4. 20:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Hasnyálmirigy gyulladasnak tényleg sokkal több és jellegzetes tünete van, ráadásul vérképen is látszik azonnal, úgyhogy biztos nem az :)
2020. ápr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is gyakran van ez!! Általában menstruáció előtt egy héttel gyomorszáj/hasnyálmirigy körüli fájdalom, 1 napig tart általában, de annyira fáj, hogy csak feküdni és szenvedni tudok. Fogalmam sincs mi lehet ez. Meg a puffadás... nem használ semmi
2020. ápr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
En sem tudom, de nagyon rossz. Lehet gyomorfekely?
2020. ápr. 5. 21:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt azért nem hiszem. (Legalábbis reménykedem, hogy nem.) Előző vagyok, megnéztem a menstruációd naptáramat és arra jöttem rá, hogy ezek a fájdalmak nálam igazából a peteérés napja körül jelentkezik. Neked nincs ezzel összefüggésben?
2020. ápr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De, csak az az erdekes, hogy nem minden honapban faj, savlekoto gyogyszertol meg enyhul. Lehet olyankor tobb savat termel a gyomor..nem tudom, lehet mondtam egy jo nagy hulyeseget..
2020. ápr. 9. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!