Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epegond, vagy hasnyálmirigy?

Dóri84 kérdése:

Epegond, vagy hasnyálmirigy?

Figyelt kérdés
Kb egy hónapja volt egy lázzal és hasmenéssel járó vírusom. Pár nap után jobban lettem de a bőröm viszketni kezdett. Karácsonyra besárgultam. Sürgősségire mentünk. Csináltak rengeteg labort, hasi ultrahangot. Vérkép jó, gyulladás nincs, bilirubin és majértékek rosszak. Ultrahangon máj, lép, hasnyálmirigy rendben, homogének, szabályosak, nem nagyobbak. Epehólyag nagyobb és vann benne 2,5cm-es kő. Gyanítják h epevezeték elzáródott kisebb kőtől de uh-on nem látszik. Ezért hasi ct kell. Azt is mondta doktornő, hogy nagyon ritka esetben daganat is elzárhatja az utat. Pl hasnyálmirigy daganata stb. Erről rémeket olvastam a neten. 35 éves vagyok, két kisfiam van.Rettegek, hogy mi van. Valaki tud írni esetleg valami nyugtatót? Délutabb 2re megyek a cz-re. Köszönöm szépen!
2020. jan. 2. 09:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az epehólyagodban eleve van egy nagyobb kő, ami feltételezi, hogy vannak kisebbek is. Egyelőre nem érdemes félned!
2020. jan. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Már ez is jól esik, szilveszter miatt nem csinálták meg a ct-t és máig halálra aggódtam már magam. Már azon sírdogálok állandóan, hogy mi lesz a kicsikéimmel,ha velem bármi történik.😢
2020. jan. 2. 09:42
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az epéddel lesz gond. Ilyen fiatalon nem hiszem, hogy hasnyálmirigy... Rögtön meg lesz a CT eredmény, vagy várnod kell rá napokat? Elhiszem, hogy aggódsz, de csak nem lesz komoly gond!
2020. jan. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem sok kis kövem van és az egyik elzárta az epevezetéket és akkor volt nagy hasi fájdalmam és a szemem fehérje besárgult.. Csináltak egy ERCP vizsgálatot, ahol eltávolították a követ.. ( csak azt nem mondták, hogy utána se enni, se inni nem szabad, ugyanis a hasnyálmirigy vezetéke is feltelt kontrasztanyaggal és nem szabad, hogy a mirigy enzimeket termeljen... kaptam egy hasnyálmirigy gyulladást... Szóval ne gondolj a legrosszabbra, nem kell ilyen butaságot bevonzani!
2020. jan. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Elvileg estig meglesz az eredmény. Éppen ezért félek, mert elvileg az epekő elzárástól görcsölnöm kellene. Nekem viszont csak ilyen tompa kis nyomásérzés van az epémnél.
2020. jan. 2. 10:08
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben okozz görcsöt az epekő. Rokonomnak enyhe nyomásérzet volt csak kő miatt, neki az egész epéjét kivették, azóta teljesen jól van. Szerintem nem lesz komoly bajod! Drukkolok, s majd írd meg ha lehet mi volt az eredmény.
2020. jan. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha az epevezétedben kő van, akkor besárgulsz. A véreredményeidben bilirubin egyre jobban emelkedik, egyre rosszabb májeredményeid lesznek, amíg a vezetèkedből ki nem veszik a követ Ercp-n. Muszàj kivenni mert bele is halhatsz ha nem. Nekem volt. Műtöttek. Isten őrizzen, hogy hasnyálmirigy daganatod legyen, arra ne is gondolj. Ritka és halálos gyógyíthatatlan az esetek nagy részében. Szerintem erről nincs szó. Viszont az epevezetèk elzàródás, kövessèg tönkreteheti a májadat és begyulladhat a hasnyálmirigyed. Keresztapámnak az volt, ő belehalt, de ő már 60 èves volt.
2020. jan. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*epevezetékedben
2020. jan. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nyugtató pl. Valeriana relax.
2020. jan. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Megvolt ct. Ismerős orvos telefonált is ma este, hogy nincs daganat sehol! Kövességet holnap reggel megoldják ERCP-vel. Izgulok, de közben boldog is vagyok. És hálás a Jó Istennek!😍Szép estét mindenkinek!
2020. jan. 2. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!