Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fáj a tüdőm, megfog vizsgálni...

Fáj a tüdőm, megfog vizsgálni a háziorvos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár napja fokozódó tüdő és felső légúti fájdalmak jelentkeznek nálam. Ma voltam az ügyeleten, ott szóban konzultáltam az orvossal és azt mondta, hogy ha rosszabbul leszek hívjak mentőt. Egyre szarabbul vagyok, de a mentő szerintem túlzás. Ha felhívom holnap a háziorvosom, akkor van arra esély, hogy ő rendesen megvizsgál?

Mert ha nem akkor lehet a mentőt hívom.



2020. ápr. 5. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vizsgál a háziorvos. A mentősöknek van felszerelésük, ami megóvja őket a vírustól. Hívd csak a mentőt, ha valóban rosszabbodott a helyzeted.

Az ügyeleten tökéletesen tudják, mi az eljárás az esetedben.

2020. ápr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Első körben nem a mentőt kell hívni, hanem a háziorvost.

Ahogy most szokás először kérdéseket fog feltenni.

Ha vírus gyanús vagy, akkor ő maga fog neked mentőt küldeni, ha meg nem, akkor gyorsban elküld egy tüdő röntgenre.

Nekem már annyiszor volt tüdőgyulladásom, hogy már el sem küld röntgenre, megbízik az ítélő képességemben. Meghallgatja a tüdőmet és felírja az antibiotikumot. 4 nap és rendbe tesz a mostani gyógyszer.

2020. ápr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Milyen más panaszaid is vannak? Önmagában a tüdőfájdalom nagyon ritka.


Mindig társul mellé valami kísérőtünet. Pl láz, egyéb fájdalmak, köhögés, torokkaparás, fejfájás, szemfájdalom, hasmenés, hasfájás. Ezek közül legalább egy.


Az a gond, vizsgálat nélkül a mellkasi fájdalom bármi más is lehet. Mellhártya gyulladás, szívproblémák stb...

2020. ápr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
... bár az egyéb légúti panaszok miatt nagyon gyanús a COVID!
2020. ápr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Torokfájás, néha enyhe fejfájás, mellkasomon és szegycsontomnál erős már már szúró fálydalom, hátamnál aszimmetrikus fájdalom főleg a bal oldalon az intenzív. Ja és erőteljes hullámokban rámtörő fáradság érzet.
2020. ápr. 5. 15:51
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

Tünetek alapján ez egyértelműen COVID-19.


Háziorvos nem fog megvizsgálni. Ha súlyos panaszaid vannak, a mentő kijön maximum és tesztelnek.


Mivel nincs fulladásod és nehézlégzésed és 40 fok közeli lázad, emiatt nem fognak kijönni... esélytelen.


Hány éves vagy? Alapbetegségeid vannak? Hány évesekkel laksz együtt?

2020. ápr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok, alapbetegségem nincs. Szüleimmel élek egy háztartásban 46,52 évesek. Testhőmérsékletem 37,2. Más tüneteim egyenlőre nincs. Nem állítom, hogy korona vírusos lennék, de ez vicc, hogy most nem vizsgál meg egy orvos sem.
2020. ápr. 5. 16:01
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
Az, hogy ki koronavírusos és ki nem az nem derül ki abból, hogy belenéznek a torkodba és meghallgatják a tüdődet, ezért nem is teszik. Fel kell hívni.
2020. ápr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidre nézve már komolyabb a kockázat, szóval maszkban érintkezz velük... bár már nagyjából mindegy.
2020. ápr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha rosszabbul vagy mint voltál, hívj mentőt. Minden tünetet mondj el.

Lehet mintát venni jönnek.


Vagy max azt mondják, hogy nem jönnek.


DE!


Vannak szolgálatba állítva betegszállító vállalkozások. Ők azokat a gyanús betegeket szállítják be akik még jól vannak a helyzethez képest. Pl nem fullad.


Szerintem mindenképp telefonálj. Jó, ha látókörbe kerülsz ezekkel a tünetekkel.


Maradj távol a szüleidtől amennyire tudsz.

2020. ápr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!