Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez korona gyanú, vagy talalkoz...

Ez korona gyanú, vagy talalkozhatok máskor is vele? (több lent)

Figyelt kérdés

Megbetegedtem 2 héttel ezelőtt. Ezelőtt apámmal beszélgettem, aki fél hétig tartó megfázást produkált, nem kaptam el csak én, utánna nézett, hogy nem-e az, amire gondolok. Nem száraz köhögés, egyszer ment feljebb a lázam, a köhögés kitartott nagyon sokáig, pár napja múlt el

Orrfolyás is volt, elmúlt, A saját, és más érdekében otthon maradtam két hétre, nem léptem kontaktusba senkivel.

Viszont a napokban újra kezdődött az egész, köhögés, ma megint hőemelkedésem van, nem tudom,mi ez, és miért 3 hétig van bennem?

3 hétig nagyon sok....

Valaki tudja, mi ilyenkor az ésszerű?

Otthon dolgozom, 2x járok ki néha boltba, szóval nem volt akitől elkaphattam volna.

Lényeg, hogy 3 hete unom ezt a gyengeséget...

Köszönöm a választ mindenkinek.



2020. ápr. 6. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a háziorvosod!
2020. ápr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 2 hónapig voltam beteg. Orrfolyás, köhögés, herpesz, hasmenés, hányinger, hőemelkedés, mellkasfájdalom. Igazából mindegyik volt kisebb-nagyobb szünetekkel. Az ismerőseim közül többen küzdöttek hetekig elhúzódó megfázással. Egyik sem volt koronagyanús, őket is látta orvos. Engem 2 orvos is látott ez idő alatt, egyik sem mondta, hogy koronagyanús lenne bármelyik megbetegedésem is. Nyilván akármilyen fertőzésed lehet. Viszont így ne járj boltba se, kérj meg valakit, hogy vásároljon be neked, illetve vetess vele vitamint, hogy erősödjön az immunrendszered.
2020. ápr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az nagyon dicseretes, hogy ket hetig tartottad a karantent. Folytatnod kell az elzarkozast. Koronavirus eseten is otthon kell maradni, ha nincs sulyos lefolyas, az orvos sem jon ki, nyugaton sem.

Az orrfolyas elvileg tipikusan NEM koronavirus. Nekem is volt ilyen szerencsetlen harom hetes valami pont koratavasszal. Mintha egy uj megfazas elolrol kezdodne. En adnek egy hetet magamak es persze ovatossag.

2020. ápr. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Háziorvos csak annyit tanácsolt, pihenjek. Megtettem, szedtem a vitaminokat, de mégis ennek ellenére folytatódik a tortúra.

Nem voltam beteg kb egy éve, ezért furcsállom ennyire.

2020. ápr. 6. 17:35
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez szinte biztos COVID...


Nagyon sokan vannak akik pont ilyen tüneteket produkálnak. Tartós több hetes láz, gyógyulás aztán visszaesés. 2-7 hetes gyógyulások is lehetnek, akinél kijön.


Kollégám pontosan ilyen tünetekkel van otthon 3 hete már. Nem hajlandóak tesztelni.

2020. ápr. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Apám szkeptikus volt ezzel kapcsolatban, anyámnak a hátfájdalma már javult és kohogni sem köhög már, de ha belegondolok, akkor nekik nem tartott ennyi ideig.

Úgy lehetett érezni, ez egy orrfolyásos sima betegség, és kimentek belőle.

2020. ápr. 6. 17:39
 7/10 A kérdező kommentje:
Viszont én húzom az igát ugyanott
2020. ápr. 6. 17:40
 8/10 anonim ***** válasza:

1000 emberből 950 tünetmentes kb, 30 enyhe, 20 súlyos.


Apád jobban kihordta, téged elkapott.


Persze bármi lehet... de influenza jellemzően gyors lefolyású.

2020. ápr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Meg a hasam is megy, ez egyre jobb! XD
2020. ápr. 6. 18:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez is benne van a pakliban.

Az is hogy akkor volt náthád, most meg COVID.


Tesztelés nélkül nem lehet megmondani.


Ezért lenne jó árulnák már a 8000 Ft-os IgG IgM tesztet... az kimutatná ujjbegy vérből. Ennyit nekem megérne, utána nyugodtabb lennék.

2020. ápr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!