Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A gyomorfekelyt mikor kell...

A gyomorfekelyt mikor kell műteni?

Figyelt kérdés
Egy közeli baratomnal már féléve gyomorfekelye van, rengeteg gyógyszert kapott, de egyiktől se múlt el a fájdalma. A fekélyt a helicobacter baktérium okozta neki. Ilyenkor sor kerülhet a műtétre?
2020. ápr. 6. 22:35
 1/3 anarchy666 ***** válasza:
Általában akkor műtik meg ha folyamatosan vérzik és súlyos vérszegénységet okoz vagy ha tumoros eredetű.
2020. ápr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is ezzel szenvedek jópár éve, de nekem csak gyulladásom van, még szerencsére fekély nincs.

Minden nap ég a gyomrom, sok orvosnál jártam már, sok gyógyszert szedtem. A tükrözésre fél évre kaptam időpontot, ezért elmentem magánba. Az ügyeleten+háziorvos is azt mondta, hogy csak akkor csinálnak bármit is, ha már vért hányok. Ennyit a megelőzésről... Ha a barátod szeretne bármit is előrehaladni ezzel, akkor el kell mennie magánorvoshoz. Ha nincs pénzed, akkor meghalsz, üdv Magyarországon.

2020. ápr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anarchy666 ***** válasza:
Egy gyomorfekélybe azért nem hal bele senki. Másreszről a fekély műtéti ellátása a gyomor felének vagy egészének eltavolítását jelenti, ami nem egy kis műtét így logikusan nem erőltetik, ha nem muszáj.
2020. ápr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!