Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A crushom HIVpozitív, mit...

Savao kérdése:

A crushom HIVpozitív, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Azt nem tudom hogyan, olyan közelről nem ismerem. Az egyik csopottársára ráírtam, azt mondta nem hiszi,hogy nemi úton. Amit én se hinnék el, hisz nem jár el sehova,(hát főleg nem most) nem pasizik hát még nem drogozik...

Ha esetleg sikerül összejönnünk se melegedhetünk össze?! Nagyon nehéz lenne tartani, hagyjam?

de mégis megpróbálnám mert szeretem.

Análisan is fertőző?


17f



2020. ápr. 8. 00:31
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem elég a gondja, te egyből már s*ggbe dugnád...

Amúgy igen, úgy még fertőzőbb.

Nézd... vagy választasz más crusht, vagy ha ő kell, akkor érdemes tudnod, hogy a megfelelő óvintézkedéseket betartva, ha rendesen szedi a gyógyszereit, akkor nem fertőző. Bár én azért a gumit nagyon javasolnám az együttlétekhez.

2020. ápr. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Egy nő sem ér ennyit, hanyagold. Elkapod az nagyon szar lesz
2020. ápr. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy csak "városi legenda". Ha ő tudja és kezelik, akkor nem fertőz, ha nem, análisan még jobban fertőző lehet.
2020. ápr. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Nem fertőző. Ha tud róla, akkor valószínűleg kezelik. Simán ráhajthatsz.
2020. ápr. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


1. még fantáziálni se lehet? Szerintem egészséges gondolkozni ezen... Meg azért fontos a biztonságérzet

2020. ápr. 9. 00:33
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
Messziről kerüld el!
2020. ápr. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

De összemelegedhettek, csak megfelelően kell védekezni a továbbfertőződés ellen. Ehhez persze tudni kell, hogy mi fertőző és mi nem.


A HIV kizárólag vérrel, ondóval, hüvelyváladékkal és anyatejjel képes terjedni, más testnedvekkel nem. Nem fertőz a nyál, a könny, az izzadtság, az orrváladék, de még a vizelet és a széklet sem. Az ép emberi bőrőn egyáltalán nincs jelen a HIV-vírus.


Tehát a HIV-pozitív ember ölelése, puszija, csókja, tüsszentése/kihögése teljesen veszélytelen.


HIV-fertőzés szempontjából veszélyes lehet:

- nyalás (a fertőzőképes hüvelyváladék miatt)

- orális kényeztetés a fiúnak, ha a lány szájában hámsérülés van (pl. forró étellel megégette)

- hüvelyi közösülés óvszer nélkül

- anális közösülés minden formája (óvszerrel is rizikós, hiszen nagyobb a súrlódás, nagyon könnyen keletkeznek vérző mikrosérülések a végbélben és a gumin is könnyebben keletkezhet apró szakadás)


Tehát szex terén az óvszerrel történő hüvelyi közösülés a legbiztonságosabb, de itt és érdemes figyelni arra, hogy az együttlét ne azonnal a menstruáció vége után történjen, ajánlott várni 3-4 napot.

2020. ápr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3 gumival a farkamon se dugnék meg olyat aki hiv+. Viszont elmennék vele egy anonim hiv szuresre es ha mind2nknek negativ akkor mehet:))
2020. máj. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Tehát szex terén az óvszerrel történő hüvelyi közösülés a legbiztonságosabb, de itt és érdemes figyelni arra, hogy az együttlét ne azonnal a menstruáció vége után történjen, ajánlott várni 3-4 napot."


miért?

2020. aug. 16. 04:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!