Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérplazma adása előtt milyen...

Vérplazma adása előtt milyen betegségekre szűrik a vért? S fájdalmas maga a plazma adás?

Figyelt kérdés
S mielőtt megvádoltok, hogy csak szűrés miatt kérdezem, nem, egész más az oka! Köszönöm előre is!

2020. ápr. 8. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Tudjuk, pénzt akarsz keresni.
2020. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Azt nem tudom, milyen betegségekre szűrnek, de ha kíváncsi vagy rá, kérdezd meg a plazmaközpontban az orvost, szívesen válaszolnak a kérdéseidre.

A plazmaadás nem fájdalmas egyáltalán, a véradáshoz hasonlít, de tartsd be az ajánlást és igyál sokat előtte, mert különben nagy az esély, hogy rosszul közben. Adás előtti napon 3 liter, az adás napján 2 liter az adásig.

2020. ápr. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nincs az a pénz amiért én mennék! Ez nem az én műfajom. Egy közeli rokonom megy a jövő héten, s aggódom, hogy fogja bírni. Köszi utolsó a hasznos tanácsot!
2020. ápr. 8. 19:02
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez azért elég durva:


[link]

2020. ápr. 8. 22:32
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Járványos vírus idején baromira nem kéne plazmát adni.


1. Felesleges fertőzéskockázat a váró, és maga a kontakt levétel

2. Gyengíti a szervezetetet minden formában... immunrendszernek most pengének kéne lennie és nem botladozno plazmaadás után.

2020. ápr. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Brandon41 ***** válasza:
#5 a vírus helyzet miatt hogy nem kellett bemenni a suliba, tudtam heti 2x menni. Semmi bajom nem volt tőle sem a plazmaadás közben, sem utána. Egyszer fordult elő a 45 alkalomból hogy átvérzett a kötésem,meg elvileg kicsit sápadt voltam, de sem hányigerem nem volt, és nem is szédültem. A vírust sem kaptam el (vagy legalábbis nem tudok róla) ez alatt.
2020. szept. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!