Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A lágyéksérvem mikor lesz...

A lágyéksérvem mikor lesz megműthető?

Figyelt kérdés

Nem rég töltöttem be a 18. életévemet, és szerintem már egy elég hosszú ideje lehet (fél év mininum), csak eddig azt hittem, hogy izom, es rosszul dolgoztatom, azért nagyobb jobb oldalt.

Orvoshoz február-március környékén mentünk, ahol mondták, hogy még nem műthető. Ez igaz? És mikor lesz már abban a szakaszban? A műtét, és a lábalási időszak nagyon rossz lesz?

Egyáltalán mennyire fájdalmas ez az egész? (Maga a műtét, az előtte, és utána lévő időszak)

Mostanában egyre jobban parázok ezen, és szeretnék már rajta túlesni.

Továbbá azt is mondták, hogy éljem ugyanúgy az életemet, mint eddig, ez egy elkerülhetetlen dolog. De így az edzések is sokkal másabbak,szinte csak rá tudok gondolni..

Alapvetően vagy nem látszik, vagy csak minimálisan, viszont terhelés, tüsszentés, orfújás, vagy hasonlók miatt akár számomra elég félelmetesen is ki tud dudorodni, és lesz ott egy kis dombocska.

Van okom félni/aggódni?:(


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. ápr. 9. 01:43
 1/3 Molyember ***** válasza:
100%

Én nem hallottam olyanról, hogy nem műthető, de nem vagyok orvos. Viszont ha sokáig húzod, egyre rosszabb lesz, muszáj megműteni.

Nekem is volt, nem kell belehalni. :) A műtét nyilván nem kellemes, de mivel altatnak, neked semmi dolgod közben. Utána szar, elvégre vágtak, varrtak, de nem fogsz kínok közt hánykolódni, egy tisztességes fül-, vagy fogfájás messze felülmúlja. Meg amúgy is kapsz valami fájdalomcsillapítót.

Az edzésekkel vigyáznék. Önmagában a sérv nem probléma, simán le lehet vele élni 100-150 évet. De ha erőlködés, tüsszentés, köhögés miatt kiszorul (nem tud visszahúzódni), akkor az már életveszélyes lehet, és azonnal műteni kell.

Ezt csak azért mondtam, mert ahogy olvastalak, szerintem nem nagyon értetted meg a dokit. Nem kell félni tőle, férfiaknál annyira gyakori, hogy kis túlzással a kórház portása is meg tudja operálni.

Szóval nem kell fosni, csak ésszel terheld magad, aztán igyekezz a műtéttel.

Ha bármi kérdésed van még, írj akár privátban is.

2020. ápr. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes és nyugtató választ!😁

Maga a doktor mondta ezeket így, nem értettem félre. Szerinte még bőven nincs abban a stádiumban, hogy meglehessen műteni, szerinte még várjak vele, addig pedig folytathatom ugyan azt, mint eddig.

Azt is mondta, hogy szerinte nem edzés miatt lehet, hanem egyszerűen csak gyenge hasfalat örököltem.


Akkor elmegyek minnél hamarabb majd, viszont addig szerinted az edzeseket teljesen hanyagolnom kéne?


Reggel amikor felkelek amúgy, nem is látni/érezni, és a nap folyamán jön ki, a fent leírtaktól.

Szerintem ez még bőven nem az a veszélyes stádium, de az a halálos rész mindjuk megijesztett kicsit😅

Attól is félek nagyon, hogy habár egy egyszerű műtétről beszélünk, elrontanák, és többé nem tudnék ugyanolyan életet élni, mint ezelőtt. (Akár atlétikában sprint, vagy erősítő, sajáttestúlyos edzések)

2020. ápr. 9. 18:57
 3/3 Molyember ***** válasza:
100%

Elrontásról nem nagyon hallottam, de arra azért ne számíts, hogy ugyanolyan leszel, mint előtte. Mindig érezni fogod. Nem nagyon, de nem engedi, hogy elfelejtsd. Ez ilyen. Nehéz fizikai munkát is lehet utána végezni, csak kell neki egy kis idő.

Egy hálót fognak beültetni a hasadba. Ez önmagában nem nagyon védene meg semmitől, de egy idő után kötőszövet nő köré, és az már elég erős ahhoz, hogy ne újuljon ki. Három hónap, nekem ennyit mondtak. Amíg ez le nem telik, rohadtul nem kéne terhelned magad, de mivel be leszel szarva a műtét utáni fájdalomtól, szerintem be fogod tartani. :)

Lehet, hogy a doki a mostani járvány miatt nem szorgalmazza a műtétet. Egy sérv egész egyszerűen nem sürgős.

Amit a kiszorulásról írtam, teljesen komoly, tényleg veszélyes. Fogadd el, hogy jelenleg szét van szakadva a hasad, ennek tudatában járj edzésre. A műtét után meg úgyis érezni fogod, hogy mi az, ami már sok lenne.

2020. ápr. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!