Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meddig tart a hatása a laktáz...

ZsoltiGyor kérdése:

Meddig tart a hatása a laktáz rágotablettának/tablettának?

Figyelt kérdés
Erősen laktózérzékeny vagyok, és azt szeretném megtudni, hogy kB hány órán keresztül ehetek tejet, tejport stb tartalmazó érteleket miutan bevettem a laktát tablettát. Tudom, vagyis gondolom, hogy egyéntől függ, és ki kell tapasztalni, de egy átlag értékére lennék kíváncsi.

2020. ápr. 9. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Egy állati anyatej nem embernek való. Miért erőltetnél valamit a szervezetedbe ami ellen egyértelműen ellenkezik?


A laktózérzékenység a normális, a laktóz tolerálása az abnormális mutáció, nézz utána. Minden emlős kölyökkorában termel csak laktázt, utána abbamarad és direkt csinálta úgy a természet hogy rosszul érezze magát a tejtől egy idő után hogy szokjon már le róla.


Csak azért van most pár népcsoport aki bírja felnőttkorban is a tejtermékeket mert kb 8 ezer éve akiknek meghalt az anyjuk csecsemőkorában, állati tejjel próbálták az anyatejet pótolni és valami véletlen folytán a végtelenségig folytatták ezt a pótlást.

2020. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mert sokszor sajnos elkerülhetetlen, hogy olyat egyek, amiben nincs tej. Nagyon erősen laktózerzekeny vagyok, és sajos néha kell a tabletta, ha nem akarok bajt. Amit leirtal azzal teljes mértékben egyetértek, de nem a kérdésre válaszoltál.
2020. ápr. 15. 07:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Hidd el, el lehet kerülni. Én 5 éve sikeresen kerültem el egy-két véletlen becsúszástól eltekintve. Csak oda kell figyelni.
2020. ápr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha még aktuális a kérdés, a laktáz tablettát közvetlenül a laktóz tartalmú étkezés előtt, az étkezés kezdetén kell bevenni. Gondolom, nem órákon keresztül eszel. Ha 1-2 óra múlva újból eszel tejterméket, ahhoz újabb tablettát kell bevenni. Az étel laktóztartalmával legyen arányban a tabletta mennyisége. 1 tabletta általában 1-2 dl tej laktóztartalmához elegendő.
2021. aug. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!