Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mivel fertőtlenítitek koronaví...

Mivel fertőtlenítitek koronavírus ellen a megvásárolt élemiszerek csomagolását mielőtt a hűtőbe rakjátok őket?

Figyelt kérdés
Állítólag 28 napig is kibírja ez a kis dög a hűtőben.
2020. ápr. 9. 23:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
72%
semmivel, nem kell minden szaron pánikolni
2020. ápr. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
12%
Alkohol es Hidrogen peroxid 2:1aranyban osszekeverve
2020. ápr. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
38%
"Alkohol es Hidrogen peroxid 2:1aranyban osszekeverve" fantasztikus....gondolom, ezért nem kapok hidrogénperoxidot sebfertőtlenítésre egy hónapja
2020. ápr. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
65%
Semmivel. Azért nem kell túlzásba esni. Érdekes, influenza vírusnál nem volt ilyen pánik a tárgyakon megragadt vírustól. Pedig az is ott maradhat ahol akar mint a korona.
2020. ápr. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
60%
Semmivel
2020. ápr. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
39%

Nem csak az élelmiszerek csomagolását, hanem minden vásárolt holmit fertőtlenítek, a liszt és cukrot kivéve.

Ami mosható, azt csap alatt mosogatószerrel dörzsike szivaccsal átmosom. Azt mondják, hogy a vírus lipid burkát leoldják a zsíroldószerek, szappanok, ezért gondolom megfelelő a hagyományos zsíroldó mosogatószer. Ami csap alatt nem mosható, azt Dettollal vagy hígított Sanitollal törlöm át. Negyed óra után letörlöm róla, nehogy vegyszer kerüljön a csomagolásról a kajába. Természetesen a mosogatószert se hagyom a csomagoláson, hanem teljesen leöblítem. Amíg vettük a kenyeret, a héját levágtam és nem ettük meg. Most már a kenyeret én sütöm.


De a vásárolt A4-es fénymásolópapír küldő csomagolását is áttörlöm Dettollal, sőt, a bevásárló szatyrokat is fertőtlenítem. Műanyag szatyrokat kimosom kívül-belül folyékony szappannal, a textil szatyrok mennek a mosásba.

2020. ápr. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
61%

mindent úgysem tudsz 100% fertőtleníteni

meg ez már kicsit átestél a ló túloldalára

persze nem szabad elbagatelizálni komolyan kell venni de mikor pl látok embereket szájmaszkban de kesztyű nélkül akkor elgondolkodom, hogy ennek mi értelme van? hamis biztonságérzet szerintem a kesztyűnek több értelme van mint a maszknak főleg,hogy a házilag otthon készített nem ér semmit sem.

meg igazából a maszkkal nem magadat hanem a többieket véded és ha már a többieket véded miért nem véded magadat is kesztyűvel?


szóval ez érdekes, amit nem szabad az archoz nyúlkálni főleg bevásárlás után a legjobb ha van virucidos kézfertőtlenítő és bevásárlás után jó alaposan lefertőtleníteni a kezet esetleg otthon olyan fertőtlenítőszerres ronggyal áttörölni a termékeket amibe szintén van virucid mivel a virucid 15percen belül kinyírja a vírust. de most azért valljuk be mire hazaérsz és otthon lefertőtleníted közben már az otthonodban is szétszortad a virust ha tényleg hazavitted.

most akkor minden vásárlásnál az egész lakást teljesen fertőtleníteni fogod?

2020. ápr. 10. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
34%

Semmivel nem fertőtlenítem.


Nézd meg a következő videót:

[link]

2020. ápr. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
33%
Semmivel. Reggel nyitásra megyek vásárolni, amikor még kevésbé van megtapogatva az áru.
2020. ápr. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
33%

Domestosos vízzel. Amit nem lehet, azt kesztyűben át teszem tiszta nejlonba.

Én úgy vagyok vele, hogy jobb az óvatosság.

2020. ápr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!