Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől szúrhat a mellkasom?

Mitől szúrhat a mellkasom?

Figyelt kérdés

Par napja eszre vettem, hogy ritkan naponta/ket naponta egy nap 1-2x hirtelen elkezd szurni a mellkasom(bal oldalt). Ilyenkor ugy erzem hogyha nagy levegot szeretnek venni meg erosebb a fajdalom. Aztan egyik pillanatrol a masikra elmulik. Van hogy 20 masodpercig tart az egesz, van hogy 3-4 percig. Lehet h hulyeseg de volt olyan, hogy bofogtem egyet es utana elmult...


Nincs lázam, vagy megfazasos jellegu tuneteim.


Kicsit a tudo emboliatol felek.... nem tudom, okozhat e ilyen tuneteket...


Tehat nem faj folyamatosan semmim, egyszercsak a semmibol el kezd szurni...


24 éves férfi vagyok.



2020. ápr. 10. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet idegi alapú tünet is. Stressz,szorongás ilyesmi.
2020. ápr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem erzem magam stresszesnek, pontosabban emiatt most mar picit idegeskedem...
2020. ápr. 10. 13:53
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

Sok minden lehet, az embóliának is van ilyen tünete, de utána akkor nem lennél jobban és verejtékeznél is.

Ezek lehetnek idegi eredetűek, pl. ha sokat ülsz, főleg, ha a tartásod nem jó. Lehet vérnyomás probléma, stressz és mikro légmellek, amik rendeződnek pár perc alatt.

2020. ápr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
magas vérnyomásom van, illetve gyógyszert szedek rá, tehát elvileg nem lehetne magas, de elkezdem majd ma mérni, embólia akkor kizárható azért, mert nem állandóan fáj?
2020. ápr. 10. 14:17
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

Az embólia, ha mikroembólia is, hosszan tartó tompa fájdalom, légzési nehézséggel és nem múlik el, kíséri láz is, bár az jelentkezhet napokkal később is.

Viszont, ha gyógyszert szedsz, amiatt is lehet.

Én ezt inkább bordaközi idegbecsípődésnek gondolom, esetleg beszoruló levegőnek, de természetesen így távolból ezt megítélni nem lehet, én inkább beszélnék a kezelőorvossal.

2020. ápr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Most voltam biciklizni 3-4 órát, nem okozott problémát a légzés. Viszont továbbra is néha beszúr a mellkasom, de akkor gondolom a tüdőproblémák emiatt kizárhatóak.


Továbbra is úgy érzem, mintha böfögés után jobb lenne a helyzet.. de nem tudom... lehet elkezdem mérni a vérnyomásomat.


Orvoshoz egyelőre nem akarok menni a járvány miatt.

2020. ápr. 10. 21:54
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nem zárnám ki a tüdőproblémát sem, de reméljük nincs nagy gond. Persze megértem, ha most nem akarsz orvoshoz menni, de esetleg a háziorvost felhívhatod, ha meg tudod tenni és talán ő tud megnyugtatóbb választ adni.

Engem ebben ami a legjobban zavar az az, hogy ez sokszor előfordul és elég gyakran.

2020. ápr. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bree11 válasza:
Szia! Én most vagyok túl a tudoembolian. Megnyugtatlak, 1 métert sem tudtál volna vele biciklizni.. azért inkább menj el orvoshoz, ha az megnyugtat.
2020. ápr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, jobbulást neked.
2020. ápr. 20. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!